Rewolucja w launcherze Google: odważne zmiany kluczowych elementów

Strona głównaRewolucja w launcherze Google: odważne zmiany kluczowych elementów
02.08.2016 13:44
Rewolucja w launcherze Google: odważne zmiany kluczowych elementów

Jakiś czas temu informowaliśmy o przeciekach dotyczących specyfikacji nowych, produkowanych przez HTC, smartfonów z serii Nexus. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis Android Police, Google przygotowuje na okazję ich premiery coś specjalnego – nową wersję launchera, w którym przebudowano kilka kluczowych elementów interfejsu.

Jak widać na poniższych gifach, najbardziej rzucającym się w oczy novum jest przebudowany mechanizm wywoływania siatki aplikacji, która odważnie połączona została z dockiem. Odtąd jego zawartość w całości będą stanowić ikony aplikacji. Przycisk pozwalający na wyświetlanie siatki będzie zbędny, gdyż wywoływać będzie się ją gestem przeciągnięcia palca w górę.

Źródło: Android Police

Ponadto z głównego ekranu zniknie kolejny element, który gościł tam od dawna i zapewne dla wielu wydaje się niezbędny, a mianowicie pasek wyszukiwarki. Zamiast niego, po lewej stronie ekranu, znajdzie się ikona Google, dzięki której pole zostanie wyświetlone. Za pomocą gestu przeciągnięcia w prawo niezmiennie dostępny będzie także panel Google Now.

Jak widać zmiany są bardzo odważne, choć w sprawie launchera wciąż jest sporo niewiadomych, przede wszystkim w kwestii samej jego dostępności. Możliwe bowiem, że będzie ona limitowana jedynie do nowych Neuxsów, z drugiej zaś strony, nowości mogą trafić także do launchera Google Now, który jest ogólnodostępny.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)