Rewolucja w YouTube - napisy dla każdego

Rewolucja w YouTube - napisy dla każdego

05.03.2010 13:45, aktualizacja: 05.03.2010 13:57

Dzięki nowej usłudze udostępnionej przez YouTube miliony osób będą mogły oglądać filmy wideo we własnym języku. Zamieszczone pod obrazem napisy przydadzą się niesłyszącym, a także internautom, którzy chcą podszkolić nieco znajomość języków obcych.

YouTube chce, aby każdy mógł korzystać z serwisu z filmami wideo - niezależnie od języka, w jakim mówi. Dlatego ma zamiar wprowadzić tłumaczenia w formie zapisów. Każdy film zamieszczony w serwisie będzie można obejrzeć we własnym języku. Zdaniem przedstawicieli YouTube, napisy dostępne będą w 50 językach. Na zaprezentowanym filmie możemy przekonać się o działaniu usługi. Będą mogli z niej skorzystać także osoby niesłyszące. Według danych zamieszczonych na blogu firmy, na skutek chorób i uszkodzeń słuchu do 2015 r. liczba niedosłyszących i niesłyszących wzrośnie o 700 mln osób. YouTube wychodząc naprzeciw problemom udostępni usługę polegającą na przechwytywaniu wypowiedzi z filmów wideo.Dzięki temu osoby niesłyszące, ale także nieznający języka, będą mogły zapoznać się z treścią wypowiedzi.

Filmy będzie można oglądać we własnym języku - także po polsku - albo w wybranym przez użytkownika. W ten sposób osoby, które chciałyby podszkolić się trochę z chińskiego mandaryńskiego, oprócz wymowy będą mogły zapoznać się z zapisem języka. Za pomocą jednego filmu możesz dotrzeć do ludzi na całym świecie! - informuje YouTube w filmie instruktażowym. W tym miesiącu usługa zostanie dostarczona dla osób władających językiem angielskim. Reszta świata będzie musiała poczekać na nią do końca tego roku, kiedy YouTube zakończy prace.

Dotychczas napisy w filmach wideo dostępne były w Google Video. YouTube wykorzystał technologię Google’a, aby wprowadzić ją w swoim serwisie. Jeśli firmie uda się wprowadzić usługę zgodnie z zapowiedziami, będzie to prawdziwa rewolucja w Internecie - praktycznie każdy użytkownik będzie mógł oglądać ze zrozumieniem wideo w dowolnym języku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)