RIAA wypowiada się w sprawie neutralnego Internetu

RIAA wypowiada się w sprawie neutralnego Internetu

20.08.2010 11:44

Zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki (RIAA) chce dołączyć do planów firm Google i Verizon w sprawie neutralnego Internetu. Wydawcy żądają większej kontroli nad materiałami w Sieci.

Pod listem do Erica Schmidta podpisało się 13 organizacji zrzeszających wytwórnie muzyczne, stacje radiowe, a także kompozytorów - między innymi znana z walki z piractwem RIAA. Jak donosi CNet, organizacje próbują dołączyć się do propozycji w sprawie zmian prawnych zaproponowanych niedawno przez firmy Google i Verizon. W liście czytamy między innymi, że obecny system prawny i regulacyjny nie działa na korzyść amerykańskich twórców. Chodzi oczywiście o zbyt łatwy dostęp do nielegalnych materiałów w Sieci. Dlatego RIAA proponuje współpracę ze spółkami Google i Verizon mającą na celu stworzenie nowych regulacji prawnych. Celem miałby być Internet, który jest bardziej dostępny, chroniony i bezpieczny zarówno dla osób fizycznych jak i biznesu.

Propozycje zmian prawnych w USA wystosowane tydzień temu przez firmy Google i Verizon spotkały się z żywą odpowiedzią nie tylko organizacji chroniących prawa autorskie, ale też władz. Zdaniem części członków Partii Demokratycznej zmiany prawne przedstawione przez obie firmy mogą w rzeczywistości zagrozić szczytnym postulatom. Spółki opowiadają się wprawdzie za neutralnością Sieci, ale z kilkoma zastrzeżeniami - twierdzą Demokraci. Zmiany prawne nie będą dotyczyły połączeń bezprzewodowych, operatorzy będą mieli większe prawa w sterowaniu Siecią, a także faworyzowania określonych dostawców i firm. Wystąpienie RIAA zapewne doleje tylko oliwy do ognia w i tak już gorącej dyskusji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)