RIM oferuje darmowe aplikacje w wersji premium jako rekompensatę za awarię

RIM oferuje darmowe aplikacje w wersji premium jako rekompensatę za awarię

17.10.2011 14:14

Firma RIM, twórca smartfonów BlackBerry, przeprasza za niedawną awarię sieci i oferuje pakiet aplikacji swoim klientom. Łączna cena programów i gier zaproponowanych w ramach przeprosin wynosi ponad 100 dolarów.

Na skutek niedawnej awarii, mieszkańcy Europy, Afryki czy Indii mieli duże problemy z korzystaniem z telefonów BlackBerry. Użytkownicy nie mogli między innymi wysyłać e-maili, wiadomości tekstowych, przeglądać Internetu, a także korzystać z innych usług RIM. Problem szybko rozszerzył się na dodatkowe państwa takiej jak Brazylia, Chile czy Argentyna. Kanadyjskiej firmie w miarę prędko udało się wyeliminować problem i przywrócić sprawność sieci, jednak spotkała się ona z dużą krytyką ze strony klientów, inwestorów, a także mediów. RIM postanowił więc zrekompensować swoim użytkownikom niedogodności, oferując darmowy dostęp do popularnych aplikacji.

Od 19 października do 31 grudnia użytkownicy smartfonów BlackBerry mogą bezpłatnie pobrać takie aplikacje jak SIMS 3, Bejeweled, Photo Editor Ultimate, iSpeech Translator Pro, Shazam Encore czy Vlingo Plus: Virtual Asystent. Z kolei klienci korporacyjni otrzymają miesiąc darmowej pomocy technicznej (BlackBerry Technical Support Services). Dotyczy to również tych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z tej usługi. RIM przeprasza za zaistniałe problemy, a zarazem obiecuje, że dołożono wszelkich starań, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)