RockMelt również dla urządzeń mobilnych

RockMelt również dla urządzeń mobilnych

20.04.2011 15:50

Przeglądarka społecznościowa RockMelt, która zadebiutowała pod koniec zeszłego roku, już niebawem rozszerzy swój zasięg. Jej twórcy przygotowali już wersję dla iPhone'a, a niebawem pojawią się wydania dla iPada i Androida.

Podstawową zaletą mobilnej wersji RockMelta jest automatyczna synchronizacja z przeglądarką desktopową. Dzięki temu na telefonie użytkownik ma tę samą listę stron zapisanych do przeczytania później (funkcja Read Later) i ustawienia narzędzi do zarządzania kontem na Facebooku i Twitterze. Najważniejszą cechą RockMelta dla iPhone'a są oczywiście znane z wersji RockMelta dla Windows czy Mac OS X skróty do pisania na ścianie na Facebooku, do funkcji Lubię to! i retweet. W tym wydaniu znalazła się również interesująca możliwość otwierania linków „w locie”, dzięki czemu odnośniki ze statusów lub tweetów znajomych są otwierane natychmiast po stuknięciu w powiadomienie o aktualizacji. W mobilnym RockMelcie zabraknie możliwości przeglądania w kartach oraz trybu Incognito. W tej chwili RockMelt dla iPhone'a czeka na dopuszczenie do App Store. Wiadomo również, że trwają już prace nad bardziej rozbudowaną wersją dla iPada oraz RockMeltem dla Androida.

Jeśli RockMelt dla telefonów i tabletów odniesie sukces, wprowadzona do desktopowej wersji Beta 2 przeglądarki funkcja Read Later z pewnością zyska na znaczeniu. Dzięki niej możliwe jest zostawianie sobie na potem artykułów czy wpisów na blogach bez potrzeby zakładania konta na kolejnej usłudze dającej taką możliwość, co może przekonać do RockMelta użytkowników odkładających czytanie na później tylko sporadycznie. Ponadto CEO RockMelt Inc., Eric Vishria, poinformował, że ponad 60% użytkowników przeglądarki regularnie czyta więcej niż jeden kanał RSS, więc można spodziewać się, że prace nad dalszym rozwojem RockMelta nie ominą i tego aspektu przeglądarki.

Niestety jest jeszcze druga strona medalu. Według analityków możliwość otwierania odnośników zamieszczonych w powiadomieniach może być wykorzystana do ataków na użytkowników iPhone'ów. Zwłaszcza skrócone linki, które zamieszczane są w tweetach, są szczególnie niebezpieczne, gdyż często nie są w żaden sposób weryfikowane. Wiadomo już, że twórcy RockMelta pracują nad rozwiązaniem tego problemu i kolejna wersja przeglądarki dla iPhone'a będą miały możliwość rozwinięcia odnośnika przed otwarciem. Wydanie aktualizacji zostało zapowiedziane na tydzień po wejściu przeglądarki do App Store.

Przeglądarkę RockMelt można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows i Mac OS X. Przeglądarka znajduje się w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)