RockMelt — społecznościowa przeglądarka na bazie Chromium

08.11.2010 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook wkrótce doczeka się dedykowanej przeglądarki internetowej. Trwają testy nowej przeglądarki RockMelt, bazującej na Chromium firmy Google.

RockMelt to firma założona przez twórcę Netscape, Marka Andreessena. Stworzona tam przeglądarka o tej samej nazwie ma ułatwić internautom dostęp do serwisów społecznościowych jak Facebook, Twitter, Flickr. Oferuje przede wszystkim łatwy dostęp do znajomych z Facebooka (możliwość chatu, przesyłania wiadomości), funkcję szybkiego dzielenia się materiałami z poziomu przeglądarki oraz możliwość publikowania w Twitterze. Możemy także wyszukiwać i przeglądać wiadomości znajomych, odbierać powiadomienia o nowościach czy szybko łączyć się ze skrzynką pocztową.

Spora część funkcji znana jest już użytkownikom Chrome. Różnice widać na przykład w wyszukiwaniu — wpisując hasło w pasku wyszukiwania nie zostaniemy od razu przeniesieni do Google. Wcześniej pojawi się pasek z 10 propozycjami wyszukiwania, spośród których możemy wybrać tę najbardziej odpowiadającą naszym wymaganiom.

Przeglądarka jest obecnie w fazie testów. Mogą z niej skorzystać jedynie te osoby, które otrzymają zaproszenia od firmy RockMelt. Pozostali użytkownicy mogą obejrzeć klip wideo, na którym prezentowane są możliwości programu oraz zapisać się do oficjalnego testu przeglądarki (link znajduje się na stronie domowej projektu), który ma rozpocząć się za kilka dni. Oczywiście aby wziąć udział w teście należy posiadać konto na Facebooku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)