Rocznicowa aktualizacja Windows 10: zmiany w Menu Start i powiadomieniach

Rocznicowa aktualizacja Windows 10: zmiany w Menu Start i powiadomieniach

04.04.2016 11:33, aktual.: 04.04.2016 11:54

Podczas konferencji Build, Microsoft nie szczędził informacji o nowościach, jakie trafią do Windowsa 10 wraz z letnią aktualizacją. Szczegółowo ten temat opisaliśmy w naszej relacji z imprezy. Okazuje się jednak, że korporacja go nie wyczerpała i zauważalne zmiany czekają także najczęściej wykorzystywane elementy interfejsu.

Nowe informacje o tym, co przyniesie letnia aktualizacja zawdzięczamy Jen Gentleman, programistce Microsoftu specjalizującej się w projektowaniu interfejsów użytkownika. Na jej koncie na Twitterze opublikowane zostały bowiem prezentacje tego, jak w niedalekiej przyszłości zmieni się panel powiadomień i Menu Start w Windowsie 10.

By popular request, to ease some concerns, and because @ZacB_ asked nicely, here's the new start menu in action! ?? pic.twitter.com/MiIPO8Epuf

— Jen Gentleman (@JenMsft) 4 kwietnia 2016Do menu wróci wkrótce możliwość przeglądania wszystkich zainstalowanych aplikacji. Na udostępnionym przez Gentleman GIF-ie widać, że po lewej stronie menu pojawi się cały nowy panel, dzięki któremu będzie można przeglądać listę aplikacji w kategoriach tematycznych. Po kliknięciu na ikonę złożoną z trzech linii, użytkownik zyska dostęp do konkretnych lokalizacji: dokumentów, muzyki czy obrazów.

Favourite announcement at #Build2016? Hard call - there were so many good ones.. Hope you didn't miss this, though ?? pic.twitter.com/hraHxz1X39

— Jen Gentleman (@JenMsft) 2 kwietnia 2016To jednak nie wszystko i zmiany czekają także panel powiadomień. A w zasadzie pasek narzędziowy, na którym prezentowane będą odznaki. Do tweeta załączono zrzut ekranu, na którym widać, że ikony aplikacji na pasku będą posiadały możliwość informowania użytkownika o nowych powiadomieniach równolegle do analogicznych komunikatów w panelu powiadomień. Nie jest jeszcze jasne jakie aplikacje (choć wiadomo, że chodzi tu tylko Universal Windows Platform) będą obsługiwały te możliwości oraz czy w ręce użytkowników zostanie oddana jakakolwiek kontrola nad tą funkcją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (197)