Rosjan czekają naprawdę długie jesienne wieczory – służby zablokowały Pornhuba

Rosjan czekają naprawdę długie jesienne wieczory – służby zablokowały Pornhuba

09.09.2015 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po blokadzie Wikipedii i repozytorium GitHub, agencja Roskomnadzor nie ustaje w staraniach, by zabezpieczyć rodaków przed destrukcyjnym wpływem także innego rodzaju treści. O ile zapewne część z nich pogodzi się z brakiem łatwego dostępu do największej internetowej skarbnicy wiedzy, to kolejny krok służb może być dla nich znacznie bardziej dotkliwy. Roskomnadzor zablokował rosyjskojęzyczną wersję Pornhuba.

Serwis został zablokowany na wniosek Kryłowskiego Sądu Rejonowego. Powód? Jak zawsze chodzi o niezgodność z rosyjskim prawem, a konkretnie o zakazane przez nie materiały pornograficzne. Rosyjskojęzyczna wersja Pornhuba ma bowiem naruszać prawo o obronie dzieci przed informacjami czyniącymi szkody ich zdrowiu i rozwojowi. Oprócz popularnego serwisu zablokowany został dostęp jeszcze do dziesięciu mniejszych.

Obraz

Według serwisu danych z serwisu IMDb urodziła się w roku 1992.

Nie ma jasnego uzasadnienia, dlaczego służba czekała z zablokowaniem serwisu aż dwa lata, co nie zmienia faktu, że cała sytuacja budzi społeczny sprzeciw. Przykładem może być wymiana ćwierków pomiędzy rosyjską internautką a przedstawicielami Roskomnadzoru:

– Szanowny Roskomnadzorze, skoro zablokowaliście Pornhub, to może polecicie jakąś alternatywę? Całuję, Lola. – Szanowna, Lolo, w ramach alternatywy można poznać kogoś w prawdziwym życiu.

W większości przypadków, służba przed zleceniem dostawcom Internetu blokady danego serwisu, w pierwszej kolejności zwraca się z prośbą do jego przedstawicieli o usunięcie treści, która narusza rosyjskie prawo. Ze statystyk wynika, że przynosi to oczekiwane przez rezultaty w przypadku 85% stron. Administracja Pornhuba może odwołać się od decyzji w rosyjskim sądzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także