Rosjanin przez lata okradał Amerykanów. Straty wyliczono na ponad 100 milionów dolarów

Rosjanin przez lata okradał Amerykanów. Straty wyliczono na ponad 100 milionów dolarów

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
04.11.2020 12:53

36-letni Aleksandr Brovko, urodzony w Czechach obywatel Rosji, wykradł dane osobowe oraz firmowe wyceniane na 100 milionów dolarów. Przyznał się do winy, a Departament Sprawiedliwości USA informuje, że mężczyzna został skazany na 8 lat więzienia.

Jak podaje Departament Sprawiedliwości w komunikacie z 30 października, Aleksandr Brovko został skazany 30 października na karę 8 lat więzienia. Był członkiem zorganizowanej grupy, której celem było wykradanie i rozpowszechnianie poufnych danych osobowych oraz informacji należących do dużych korporacji.

Brovko ściśle współpracował z innymi cyberprzestępcami, aby zarabiać na ogromnych bazach danych, które wykradano za pomocą botnetu. Rosjanin napisał także własny skrypt, który pomagał mu analizować zapisy zbierane przez sieć komputerów. Następnie ręcznie wyszukiwał wśród nich informacje, na których będzie się dało zarobić w prosty sposób.

Aleksandr Brovko prowadził także weryfikację, czy ważność wykradzionych przez jego danych przekłada się na wystarczającą zdolność finansową ofiar, aby mógł na nich zarobić. Według treści oświadczenia, rosjanin kierował wszystkie swoje ataki przeciwko Amerykanom. "Przez ponad dekadę, Brovko brał udział w atakach mających na celu uzyskanie dostępu do informacji osobistych i finansowych Amerykanów, powodując ponad 100 milionów dolarów strat" – stwierdził asystent prokuratora generalnego Departamentu Sprawiedliwości Brian C. Rabbitt Zakładu.

"Według dokumentów sądowych, Brovko w trakcie współpracy z innymi przestępcami posiadał i handlował danymi, uzyskał dostęp do 200 tysięcy kart płatniczych i innych metod płatności" - stwierdza Departament Sprawiedliwości. W oświadczeniu dowiemy się także, że Brovko był aktywnym członkiem "kilku elitarnych rosyjskojęzycznych forów internetowych dla cyberprzestępców w celu gromadzenia i wymiany narzędzi i usług przestępczych".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)