Rośnie konkurencja dla Google Glass, Lenovo prezentuje inteligentne okulary

Rośnie konkurencja dla Google Glass, Lenovo prezentuje inteligentne okulary

Rośnie konkurencja dla Google Glass, Lenovo prezentuje inteligentne okulary
28.07.2014 15:27, aktualizacja: 28.07.2014 18:16

Lenovo nie chce ograniczać się tylko do produkcji komputerów i smartfonów. Chińska firma oficjalnie zaprezentowała własną odpowiedź na Google Glass – inteligentne okulary C1.

Obecnie Google jest jedną z firm, które wyznaczają trendy i zawsze starają się być o jeden krok przed konkurencją. Nawet największe firmy technologiczne próbują z większym lub mniejszym sukcesem stworzyć produkt konkurencyjny do tego zaprojektowanego przez korporację z Mountain View. Gadżetem, który w ostatnich latach wzbudził ogromne zainteresowanie, z pewnością były Google Glass, inni producenci mogli z zazdrością patrzeć na ten projekt i jak najszybciej zacząć próbę stworzenia konkurencyjnego modelu. Tydzień temu informowaliśmy Was, że Microsoft opatentował własny projekt inteligentnych okularów. Natomiast firma Lenovo już teraz, oficjalnie zaprezentowała prototyp urządzenia, które ma stać się konkurencją dla Google Glass.

350110676284630977

Produkt chińskiej firmy jest bardzo podobny do tego stworzonego przez Google. Jednak ma być tańszy oraz oferować dłuższy czas pracy bez potrzeby ładowania, a to dzięki specjalnej baterii, umieszczonej na szyi właściciela. Informacje dotyczące specyfikacji jeszcze nie są znane, więcej szczegółów ma być przedstawionych w październiku bieżącego roku. Oprócz prezentacji okularów rozszerzonej rzeczywistości, doczekaliśmy się premiery platformy NBD. Lenovo chce zachęcić inne firmy do współpracy, ponieważ samo nie jest w stanie wyprodukować wszystkich urządzeń. W ramach NBD, chińska firma ma też zamiar finansowo wspierać różne projekty. Aktualnie rozwój tej platformy planowany jest głównie na terenie Chin, ale istnieje duża szansa, że w przyszłości zostanie ona wprowadzona do innych krajów.

350110676284762049

Przedstawiony przez Lenovo prototyp inteligentnych okularów prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli te okulary pod względem funkcjonalności będą zbliżone do Google Glass, to Google będzie musiało obniżyć cenę własnego produktu. Teraz pozostaje nam czekać do października na dalsze informacje o C1, a także na okulary rozszerzonej rzeczywistości od innych firm.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)