Rośnie popularność Chrome i Mac OS X

02.04.2010 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej osób łączących się z Siecią to właściciele systemu Mac OS X. Stale zyskuje też przeglądarka internetowa Chrome, która już od kilku miesięcy wspina się w rankingu popularności wśród internautów.

Zdaniem NetMarketShare w marcu tego roku 5,33% spośród wszystkich osób łączących się z Internetem korzystało z systemu Mac OS X Apple’a. Ilość połączeń z Siecią za pomocą Maków wzrasta w wolnym tempie - w maju zeszłego roku było ich 4,73%. Równie powolny, ale spadek notuje natomiast system Windows. Od zeszłego roku oprogramowanie Microsoftu straciło około 2 punktów procentowych. Wciąż jednak Windows jest najpopularniejszym systemem wśród internautów - w marcu było ich 91,58%. Na trzecim miejscu znajduje się jak zwykle Linux. Od zeszłego roku nie zanotował on praktycznie żadnej zmiany i wciąż oscyluje wokół 1%.

Niespecjalnie zmieniły się też statystyki dla przeglądarek internetowych. Według statystyk NetMarketShare nadal najpopularniejszy jest Internet Explorer - w zeszłym miesiącu aż 60,65% internautów korzystało z tego programu. Drugie miejsce zajmuje Firefox, który od wielu miesięcy nie jest w stanie przekroczyć 25% rynku (w marcu 2010 r. 24,52%). Na uwagę natomiast zasługuje Chrome Google’a. Za jej pomocą w zeszłym miesiącu łączyło się 6,13% internautów. W lutym natomiast - 5,61%. Przeglądarka ta notuje stały wzrost i obecnie jest trzecią pod względem popularności aplikacją do przeglądania Sieci. Kolejne miejsca zajmują: Safari (4,65%) i Opera (2,37%).

Zajrzeliśmy też do statystyk naszego vortalu i sprawdziliśmy, jak popularność przeglądarek kształtuje się wśród naszych czytelników. Pierwsze miejsce w marcu zajął Firefox - korzysta z niego 52% czytelników vortalu dobreprogramy. Kolejne miejsce należy do Internet Explorera (23,44%), a na podium znalazła się jeszcze Opera (14,86%). Na czwartym miejscu uplasował się Chrome (8,12%), a następnie z wynikiem poniżej jednego procenta - Safari.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)