Rośnie rynek aplikacji dla smartfonów

17.03.2010 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek aplikacji dla smartfonów wzrasta w gigantycznym tempie. Analitycy z GetJar przypuszczają, że ilość pobieranych programów i gier na platformy mobilne wzrośnie do 2012 roku o 92%.

W 2009 roku użytkownicy telefonów komórkowych ściągnęli aplikacje dla swoich urządzeń ponad 7 mld razy. Z tej liczby ponad 3 mld pobrań należy do klientów sklepu App Store firmy Apple. Zdaniem GetJar do 2012 roku właściciele smartfonów pobiorą aplikacje łącznie ponad 50 mld razy. Rynek ze sprzedaży programów i gier osiągnie wówczas wartość około 17,5 mld dolarów (wzrost o 62%). W 2009 roku wyniósł on 4,1 mld dolarów. Wzrost popularności aplikacji dla smartfonów jest spowodowany upowszechnieniem się tych urządzeń. To oczywiście banał, ale analitycy GetJar dodają, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie zaawansowanych telefonów poza Stanami Zjednoczonymi. Według prognoz obok USA najszybciej rozwijać będą się rynki w Europie i w Azji.

Rosnąca popularność aplikacji dla smartfonów będzie wiązała się z reklamami. Specjaliści przewidują, że do 2012 roku przychody z rynku reklam powiązanych z programami mobilnymi wzrosną o 28% w stosunku do dnia dzisiejszego. Oznacza to ogromne przychody. Nic dziwnego, że największe firmy jak Google czy Apple przygotowują technologie umożliwiające zarabianie pieniędzy na reklamach wyświetlanych w komórkach.

Z pełnym artykułem na temat rynku aplikacji można zapoznać się na blogu GetJar. Raport można również pobrać w formacie PDF.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)