Rozbudowany edytor zdjęć w Androidzie Ice Cream Sandwich

Rozbudowany edytor zdjęć w Androidzie Ice Cream Sandwich

17.10.2011 16:50

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej dużej wersji Androida - Ice Cream Sandwich. W nowym wydaniu mobilnego systemu znajdzie się najprawdopodobniej rozbudowany edytor zdjęć.

Im bliżej premiery Androida 4.0, tym więcej informacji na jego temat pojawia się w Sieci. Zdaniem autorów bloga AndroidPolice, Ice Cream Sandwich wyposażony będzie w rozbudowany edytor zdjęć dostępny z poziomu Galerii. Użytkownik oprócz podstawowych funkcji takich jak cofnij, ponów, odbij czy obróć będzie mógł najprawdopodobniej skorzystać z możliwości przycinania fotografii, wyostrzania i usuwania efektu czerwonych oczu. Google poza tym szykuje zestaw efektów, jakie będzie można wprowadzić do zdjęć wykonywanych z poziomu smartfona. Czego możemy się spodziewać? Od najprostszej zmiany koloru, przez automatyczne dopasowanie, naświetlenie, sepię, negatyw i zmianę temperatury po dodanie cieni czy winietę.

W sumie w aktualizacji Ice Cream Sandwich miałoby znaleźć się 19 nowych efektów. Oczywiście to nie zamyka możliwości Androida. Użytkownicy mogą także korzystać z aplikacji dostępnych w e-sklepie jak choćby z Pixlr-o-matic czy PicSay. Premiera nowej wersji Androida będzie miała miejsce zapewne podczas wspólnej konferencji firm Google i Samsung. Odbędzie się później, niż początkowo zakładano, bo 19 października. Wszyscy, którzy nie mogą dojechać do Hongkongu, będą mogli obejrzeć transmisję na żywo na kanale YouTube Androida... o 4 nad ranem polskiego czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)