Rozstrzygamy konkurs z testami online Windows Server 2012!

Rozstrzygamy konkurs z testami online Windows Server 2012!

Redakcja
04.07.2013 22:42

Z przyjemnością rozstrzygamy konkurs, który ogłosiliśmy w połowie czerwca w związku z naszą akcją umożliwiającą przetestowanie online systemu Windows Server 2012.

Gwoli przypomnienia: w ramach akcji oddajemy w Wasze ręce możliwość przetestowania systemu Windows Server 2012 na prawdziwym serwerze, który przez trzy godziny może być dostępny wyłącznie dla Was. Przygotowana przez nas infrastruktura pozwala Wam uruchomić i połączyć się do dedykowanej maszyny wirtualnej w ciągu kilku chwil, bez instalowania dodatkowych komponentów na Waszym komputerze. Przygotowaliśmy także cztery scenariusze, które prowadzą za rękę przez proces konfiguracji najciekawszych i najpopularniejszych usług serwerowych dostępnych w Windows Server 2012. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie akcji.

Obraz

Przygotowaliśmy również dodatkowy, piąty scenariusz konkursowy, w którym znajdował się system Windows Server 2012 skonfigurowany jako serwer internetowy. Coś z nim jednak było nie tak... Ten, kto pomyślnie przeszedł próbę i rozwiązał problem podając odpowiedź, wziął udział w losowaniu nagród. Główną nagrodą było zaproszenie specjalne na tegoroczny HotZlot, który odbędzie się już za około trzy tygodnie. W puli czekały także trzy konsole Xbox 360 z unikatowymi portalowymi koszulkami. Kto więc znalazł się w tej grupie szczęśliwców?

Zaproszenie na HotZlot 2013 otrzymuje maciekdem — serdecznie gratulujemy i do zobaczenia już niedługo :-) Konsole Xbox 360 i koszulki powędrują do użytkowników drobok, Merode i wojtekadams. Również gratulujemy! Z nagrodzonymi skontaktujemy się mailowo w celu potwierdzenia szczegółów. Wszystkim biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy, a tym którzy sprostali wyzwaniu — także gratulujemy! Jak widać, nasza pułapka w postaci źle skonfigurowanego nagłówka hosta witryny oraz włączonych restrykcji adresu IP klienta okazała się do przejścia ;-) Po tym odnalezienie logów witryny domyślnej i odczytanie z nich odpowiedzi było już tylko formalnością...

Nasza platforma wirtualizacyjna pozostaje jeszcze aktywna, więc jeśli tylko macie ochotę, zachęcamy do dalszych testów. Także scenariusz konkursowy jest jeszcze dostępny, jeśli ktoś chciałby samodzielnie sprawdzić, na czym polegało rozwiązanie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)