Rozszerzenie Chrome Toolbox usprawni działanie przeglądarki

Rozszerzenie Chrome Toolbox usprawni działanie przeglądarki

04.11.2010 13:53

Google wprowadził interesujące rozszerzenie dla swojej przeglądarki. Chrome Toolbox pozwoli na bardziej wydajne korzystanie z Chrome.

Chrome Toolbox to narzędzie, które wprowadza wiele opcji rozszerzających możliwości Chrome. Za jego pomocą możemy na przykład otwierać domyślnie wszystkie linki w nowej karcie czy łatwiej zapisywać/przeglądać obrazki podczas odwiedzania stron internetowych (funkcja Floating Toolbar). Z kolei dzięki karcie Form Data można zapisać wypełnione w Internecie formularze. Funkcja ta przyda się przy ponownym wypełnianiu danych - będą one automatycznie dodane w Chrome. Za pomocą innych funkcji możemy przejrzeć skróty klawiszowe, oglądać wideo w osobnym oknie, a także wprowadzić szybkie otwieranie linków czy folderów zapisanych w zakładkach. Natomiast funkcja Other Extensions pozwala na instalację takich rozszerzeń jak Screen Capture (zrzuty ekranu), a także zarządzanie połączeniami proxy.

Trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie funkcje dostępne w Chrome Toolbox dla Windowsa są obecne w wydaniu dla Mac OS X czy Linuksa. Nie można na przykład ustawiać obrazków ze stron jako tapety na pulpit, korzystać z opisów skrótów klawiszowych czy szybkiego uruchamiania linków. Być może część niedostępnych funkcji zostanie wprowadzona w kolejnych wydaniach rozszerzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)