Rozwiązujemy główne problemy z aktualizacją do Windows 10

Rozwiązujemy główne problemy z aktualizacją do Windows 10

Rozwiązujemy główne problemy z aktualizacją do Windows 10
30.07.2015 11:36, aktualizacja: 30.07.2015 15:50

Pierwsze godziny z aktualizacją do Windows 10 pokazały, żewydana wersja nie ustrzegła się usterek. Na szczęście wiele znich można w miarę łatwo rozwiązać. W swoich komentarzachnajczęściej narzekacie na problemy z aktywacją nowego systemu,niedostępność aktualizacji w Windows 7 czy 8.1 czy problemy zesterownikami.

Co zrobić w razie problemów z aktywacją Windows 10?

Ten problem, z tego co można wyczytać na forach, dotyczy głównieosób, które przesiadają się na „dziesiątkę” przezuaktualnienie wcześniejszych systemów. Tu pomóc powinnouruchomienie wiersza poleceń na prawach administratora i wydaniepolecenia slmgr.vbs /ato. Jest to systemowy skrypt, służący dozarządzania procesami aktywacji Windows – więcej przeczytacie onim na TechNecie.

Obraz
Obraz

Uwaga, czasem jednokrotne uruchomienie może nie wystarczyć,konieczne może być wielokrotne wywołanie wspomnianego polecenia.

Co zrobić z błędem 0x803F7003?

Ten przyjazny w formie błąd, intuicyjnie zrozumiały dla każdego, oznacza problem z połączeniem z serwerami Microsoftu. Pojawia się najczęściej podczas prób pobierania aplikacji i gier z Windows Store. By go wyeliminować, należy uruchomić wiersz poleceń (nie są potrzebne uprawnienia administratora) i wpisać w nim wsreset.exe. Powinno to spowodować przejście do aplikacji sklepu i wyświetlenie informacji o zresetowaniu pamięci podręcznej.

Co zrobić, jeśli Windows 7 lub Windows 8.1 niepokazują ikonki aktualizacji?

Czasem pomimo posiadania w pełni zaktualizowanych wersjipoprzednich systemów Microsoftu, ikonka uruchamiająca aktualizacjęnie pojawi się w zasobniku systemowym. Można jednak wymusićuruchomienie procesu aktualizacji. Najpierw należy usunąć całązawartość katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download.

Obraz
Obraz

Następnie uruchamiamy wiersz poleceń na prawach administratora iwpisujemy polecenie wuauclt.exe /updatenow. To uruchomi usługęWindows Update. Wyszukanie aktualizacji powinno przedstawićkomunikat o możliwości zainstalowania Windows 10.

Uwaga: alternatywnie można przeprowadzić aktualizację za pomocą narzędzia Windows Media Creation Tool, ale w niektórych sytuacjach, związanych z niezgodnością wersji językowych Windows, możemy nie zachować w ten sposób naszych aplikacji.

Co zrobić z wadliwie działającymi sterownikamiw Windows 10?

Po problemach ze sterownikami Nvidii w nowym systemie Microsoftu,wydane zostało narzędzie wushowhide.diagcab, schowane w poprawceKB3073930, dostępnej w MicrosoftDownload Center. Po jego uruchomieniu można tymczasowo ukryćwszystkie te aktualizacje, które mogłyby doprowadzić do problemówze sprzętem.

Obraz

Gdzie są moje pliki z OneDrive?

Bez obaw, pliki nie przepadły. Po prostu nowy Eksplorator Windowsnie widzi już folderów w chmurze, tak jak było to w Windows 8.1.Jedynym sposobem, by korzystać przez Eksploratora z folderu naOneDrive jest jego zsynchronizowanie z folderem na lokalnym dysku, comoże być szczególnie bolesne dla użytkowników tabletów zniewielką ilością pamięci masowej. Przyszłe aktualizacje mająto zmienić, ale póki co, jeśli ktoś potrzebuje w Windows 10sensownego dysku w chmurze, to lepiej skorzystać z Dysku Google czyDropboksa, który w „dziesiątce” działa znakomicie.

Obraz

Problemów z nowym systemem znajdziemy jeszcze pewnie sporo,dlatego radzimy wszystkim poważnie pracującym na swoichkomputerach, by nowego systemu w środowiskach produkcyjnych jeszczenie instalowali. Wstrzemięźliwość, odczekanie kilku tygodni, jestzawsze dobrym podejściem względem nowego oprogramowania wszędzietam, gdzie stabilność i niezawodność mają znaczenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (241)