Rozwój Symbiana nie zostanie wstrzymany

24.02.2011 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbrew oczekiwaniom Symbian jeszcze nie schodzi ze sceny, mimo że Nokia — największy producent telefonów komórkowych na świecie — jako swój główny system operacyjny przyjęła Windows Phone 7.

Zmiana kierunku rozwoju telefonów i zmiana głównej platformy na Windows Phone 7 nie jest, zdaniem Nokii, powodem do porzucenia sprawdzonego i dobrze zadomowionego na rynku systemu. Ponadto Nokia ma zobowiązania względem klientów, partnerów biznesowych i deweloperów, które obligują do dalszej pracy z Symbianem.

Zgodnie z danymi podanymi przez Nokię, na świecie jest teraz ponad 200 milionów użytkowników Symbiana. Fiński producent telefonów oczekuje, że uda mu się sprzedać jeszcze około 150 milionów urządzeń z tym systemem. Symbian nie będzie już flagową platformą Nokii, ale wciąż będzie obecny na rynku. Wsparcie dla tej platformy nie zostanie zakończone, a system wciąż będzie rozwijany. W ciągu nadchodzącego roku zostaną do niego wprowadzone liczne poprawki obejmujące zarówno zmiany wizualne w interfejsie użytkownika jak i poprawę wydajności.

Zgodnie z badaniami Gartnera udział Symbiana w rynku urządzeń mobilnych spadł z 46,9% w 2009 roku do 37,6 w 2010. Ta tendencja nie ulega zmianie i Symbian nadal traci na popularności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)