Rozwojowy Wine 1.3.17 z obsługą okien dialogowych plików dla Visty

04.04.2011 14:00, aktual.: 04.04.2011 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się najnowsza testowa wersja Wine - 1.3.17. To popularna implementacja WinAPI dla systemów Unix.

Wine jest oprogramowaniem Open Source pozwalającym na uruchomianie programów i gier stworzonych z myślą o Windows w systemie Linux i pokrewnych. Wśród tytułów, które bardzo dobrze działają pod Wine można wymienić World of Warcraft, StarCraft II, The Sims 3 oraz Call of Duty 4. Wine pozwoli nam uruchomić pod Linuksem także Microsoft Office, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver i wiele innych popularnych programów. Lista kompatybilnych aplikacji jest dostępna na stronie domowej projektu.

Najnowsza wersja programu - 1.3.17 - jest jedną z ostatnich wydań testowych przed ukazaniem się Wine 1.4. We wcześniejszej wersji wprowadzono między innymi wersję silnika Gecko 2.0, na której bazuje Firefox 4. Wersja 1.3.17 natomiast obsługuje okna dialogowe plików dla systemu Windows Vista. Poza tym wprowadzono poprawki w obsłudze kalendarza, a także obsługę instalatorów MSI. Kolejne zmiany to między innymi poprawki w menu we wbudowanych aplikacjach, jak również eliminacja licznych błędów w Wine. Wersja 1.3.17 przeznaczona jest przede wszystkim do testów, nie zaleca się jej natomiast do normalnej pracy. Pełna lista zmian i wyeliminowanych błędów dostępna jest na stronach producenta.

Wine 1.3.17 można pobrać z naszego portalu. Narzędzie dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)