RSA Conference Europe 2012 rozpoczęta

RSA Conference Europe 2012 rozpoczęta

Wojciech Kowasz
09.10.2012 19:33, aktualizacja: 10.10.2012 12:12

Zbliżamy się do końca pierwszego dnia RSA Conference Europe 2012, europejskiej edycji jednej z największych i najbardziej prestiżowych konferencji na świecie poświęconych szeroko zakrojonym tematom bezpieczeństwa w IT.

Obraz

RSA Conference to trzy dni wypełnione ponad setką sesji technicznych, wieloma wystawami i prezentacjami w specjalnej strefie Crypto Commons, a także wystąpieniami zaproszonych gości specjalnych. Wśród nich warto wymienić takie osoby jak Tom Heiser (prezydent grupy RSA), Herbert 'Hugh' Thompson (szef komitetu konferencyjnego RSA Conference), Joshua Corman (szef bezpieczeństwa Akamai) czy Bruce Schneier (szef bezpieczeństwa British Telecom). Wyjątkowo ciekawie zapowiada się także zamykający keynote, który poprowadzi w czwartek Jimmy Donal Wales — założyciel Wikipedii. Szerzej o zagadnieniach poruszanych podczas RSA Conference 2012 pisaliśmy kilka tygodni temu przy okazji miniwywiadu z Herbertem Thompsonem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tematem przewodnim tegorocznej edycji, która zorganizowana została w Londynie, są tzw. ataki targetowane, czyli wymierzone w konkretne cele — instytucje czy nawet prywatne osoby. Nie mogło więc zabraknąć wątków dotyczących Anonimowych — o tę wyjątkową społeczność, której definicja wymyka się także poza ramy branży IT, oparto nie tylko godzinny panel dyskusyjny, ale także sporą część wieczornych sesji Flash Talks. W panelu jednym z najważniejszych dyskutantów była Parmy Olson, autorka bestsellera „We Are Anonymous: Inside the Hacker World of LulzSec, Anonymous, and the Global Cyber Insurgency”. Podczas Flash Talks z kolei, które polegały na wygłoszeniu 20 slajdów w 400 sekund, szczególnie interesującym dla polskiego obserwatora mógło być wystapienie Eddiego Schwartza, CISO w RSA, ktory z dużą dozą oburzenia — i to nie tylko w kontekście bezpieczeństwa danych — opisał niedawny projekt brytyjskiego rządu zakładający wprowadzenie dowodow osobistych, dla nas rzeczy, wydawałoby się, oczywistej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jutro podczas konferencji przede wszystkim sesje techniczne, które każdy może wybrać spośród kilku ścieżek tematycznych. Tematy, które zwróciły naszą szczególną uwagę to niebezpieczeństwa płynące z wdrożenia IPv6 oraz kilka powodów, dlaczego nie wirtualizować swoich serwerów. Tych sesji z pewnością nie opuścimy ;-) Ostatniego dnia, w czwartek, hitem konferencji ma być wspomniany już keynote Jimmiego Walesa, założyciela Wikipedii. Ma on opowiadać o otwartości i demokracji w Internecie. Jeśli macie propozycje pytań, czekamy na nie w komentarzach — najcieksze spróbujemy zadać podczas sesji Q&A.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)