Rusza dystrybucja aktualizacji Lumia Cyan i Windows Phone 8.1

Rusza dystrybucja aktualizacji Lumia Cyan i Windows Phone 8.1

15.07.2014 20:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft, poprzez blog Nokii, ogłosił rozpoczęcie aktualizacji urządzeń Nokii. Z dniem dzisiejszym użytkownicy Lumii z systemem w wersji ósmej będą stopniowo otrzymywali oprogramowanie Lumia Cyan, a także najnowszy Windows Phone 8.1.

Przestrzegamy jednak przed przedwczesną radością. Tak jak już wspomnieliśmy, dzisiejszy dzień jest tylko oficjalnym startem globalnej aktualizacji Lumii. Warto wiedzieć, iż aktualizacja poszczególnych urządzeń będzie odbywała się stopniowo. Zapewne najszybciej nowe oprogramowanie otrzymają urządzenia bez brandingu operatorów oraz topowe modele. Pozostałe smartfony będą musiały poczekać, aż operatorzy komórkowi przygotują aktualizację pod wybrane modele. Pomocna zapewne okaże się strona Nokii, gdzie sprawdzimy dostępność aktualizacji na konkretne urządzenia.

Obraz

Windows Phone 8.1 to jedna z większych aktualizacji na urządzenia przenośnie od Microsoftu. Wspomnijmy tylko o centrum akcji, Cortanie, globalnym wyszukiwaniu, klawiaturze Swype, trzeciej kolumnie z kafelkami, Universal Apps, Internet Explorerze 11 czy nowościach skierowanych do biznesu. Sama aktualizacja Lumia Cyan przyniesie głównie udogodnienia w kwestii robienia zdjęć oraz ulepszenia w dedykowanych aplikacjach jak Nokia Camera, Creative Studio i Storyteller. Dodatkowo użytkownicy Lumii 520, 525, 620 i 720 otrzymają aktualizację usługi Here Drive do wersji z plusikiem (dostęp do wszystkich map). Urządzenia Lumia 1520 oraz Icon zostaną wzbogacone o nowe i poprawione algorytmy związane z robieniem zdjęć i dźwiękiem.

Obraz

Start oficjalnej aktualizacji Windows Phone 8.1 i Lumii Cyan zapewne ucieszy wszystkich właścicieli Lumii. Niestety, jak to zawsze bywa, nowa wersja oprogramowania udostępniana jest stopniowo, toteż musimy uzbroić się w cierpliwość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)