Ruszy śledztwo w sprawie iPhone’a i BlackBerry

Ruszy śledztwo w sprawie iPhone’a i BlackBerry

18.02.2010 12:55

Amerykańska agencja rządowa ma zamiar wszcząć śledztwo w sprawie patentów wykorzystanych w telefonach iPhone’ach i BlackBerry. Możliwe, że Apple i RIM, producenci obu smartphone’ów złamali prawo.

Międzynarodowa Agencja Handlu (ITC) postanowiła zbadać, czy Apple i RIM nie naruszyli patentów należących do Kodaka. Powodem wszczęcia śledztwa jest skarga tej ostatniej firmy, według której technologie zastosowane w kamerach iPhone’ów i BlackBerry zostały skradzione. Chodzi konkretnie o podgląd zdjęć, który został opatentowany przez Kodaka. Firma chce wręcz, aby ITC zabronił sprzedaży smartphone’ów Apple’a i RIM.

Wniosek Kodaka trafił do organizacji na początku tego roku. Wcześniej firma przez lata, jak twierdzi, próbowała porozumieć się z producentami telefonów. Bezskutecznie. Dlatego Kodak zdecydował się na zwrócenie się do ITC. A także amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Tego samego dnia przeciwko Apple’owi trafiły do sądu w Nowym Jorku dwa pozwy. Jeden dotyczy wspomnianego już patentu, drugi natomiast komputerów firmy z Cupertino. Kodak twierdzi, że podczas ich produkcji również doszło do naruszenia praw patentowych.

Z podobnymi zarzutami musiał już zmierzyć się Samsung. W grudniu zeszłego roku amerykański sąd stwierdził, że firma naruszyła prawa patentowe należące do Kodaka. Śledztwo w sprawie Apple’a i RIM ruszy niebawem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)