Ruszyła publiczna beta nowego klienta sieci BitTorrent

Ruszyła publiczna beta nowego klienta sieci BitTorrent

13.05.2011 11:57, aktualizacja: 13.05.2011 14:25

Ukazała się publiczna beta nowego klienta sieci BitTorrent o nazwie kodowej Project Chrysalis. Wprowadzono szereg nowości jak choćby prywatne kanały treści.

Projekt Chrysalis ma stać się w przyszłości flagowym produktem firmy BitTorrent. Na razie program jest we wczesnej fazie rozwoju. Już jednak warto zwrócić uwagę na oferowane przezeń rozwiązania. W publicznej wersji beta aplikacji pojawiła się nowa funkcja - prywatne kanały treści, które ułatwiają dzielenie się plikami. Za ich pośrednictwem w prosty sposób prześlemy znajomym klip wideo nakręcony kamerą w telefonie czy album ze zdjęciami z imprezy. Link do pliku możemy przesłać e-mailem albo opublikować na Facebooku czy Twitterze. W ramach prywatnego kanału można również komentować zamieszczone materiały.

Obecnie funkcja jest darmowa i nie posiada żadnych limitów. Możemy przesyłać pliki dowolnej wielkości i tworzyć nieograniczoną liczbę kanałów. Możliwe jednak, że w przyszłości firma BitTorrent wprowadzi pewne ograniczenia i na przykład będzie pobierać opłaty za materiały o dużym rozmiarze. Publiczna beta Chrysalis dostępna jest na razie jedynie dla systemu Windows i przeglądarki Internet Explorer 8.

Projekt Chrysalis rozwijany jest od stycznia tego roku, wersja alpha programu pojawiła się natomiast w marcu. Celem zmian jest przyciągnięcie nowych użytkowników, zwłaszcza tych, dla których dotychczasowe klienty sieci BitTorrent były zbyt skomplikowane. Dlatego też ułatwiono pobieranie plików, zaś ściągnięte materiały mogą być odtwarzane bezpośrednio z poziomu aplikacji. Nowy program do obsługi sieci BitTorrent oparty jest na kodzie µTorrenta 3.0. W najbliższych miesiącach Project Chrysalis stanie się najprawdopodobniej flagowym klientem firmy BitTorrent.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)