Ruszyła rejestracja na Imagine Cup 2011

Ruszyła rejestracja na Imagine Cup 2011

14.10.2010 16:49

Rozpoczęła się rejestracja na Imagine Cup 2011. Finały najbliższej edycji międzynarodowego konkursu technologicznego Microsoftu odbędą się w lipcu przyszłego roku w Nowym Jorku.

Imagine Cup to organizowany co roku przez Microsoft konkurs programistyczny dla studentów z całego świata. Od niedawna startować mogą również studenci zainteresowani tematyką administracji systemów. To już 9 edycja konkursu, na który w zeszłym roku zgłosiło się aż 3500 Polaków. Tym razem światowe finały obejmą 5 kategorii głównych. Wśród nich znajduje się projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, projektowanie gier, media cyfrowe, a także technologie informatyczne. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć aplikacje wykorzystujące takie technologie jak .NET Framework, Silverlight, albo gry przeznaczone na komputery PC, Xboksa 360, przeglądarkę internetową czy smartfona. Będzie można również nakręcić film dotyczący tegorocznego przesłania zawodów - Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości.

W poprzednich latach Polacy zajmowali wysokie miejsca podczas zawodów Imagine Cup. W edycji 2010 wszystkie trzy najwyżej rozstawione miejsca w kategorii specjalnej Internet Explorer 8 Award zostały zajęte przez studentów z naszego kraju. Warto przy okazji zaznaczyć, że ogólnoświatowe finały Imagine Cup 2010 odbyły się w lipcu tego roku w Warszawie. Rejestracji na kolejną edycję konkursu można dokonać na stronach Microsoftu. Tam też znajdziemy dodatkowe informacje na temat zawodów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)