Rynek mobilnych wyszukiwarek w rękach Google'a

Rynek mobilnych wyszukiwarek w rękach Google'a

30.07.2010 15:20

Google jest niekwestionowanym liderem wśród wyszukiwarek internetowych - także tych w telefonach komórkowych. Według najnowszych badań firma zdobyła ponad 98% rynku.

Firma Pingdom opublikowała statystyki, które nie pozostawiają większych wątpliwości. Google jest właściwie monopolistą na rynku wyszukiwarek internetowych. Z jej usług korzysta 90,57% internautów łączących się z Internetem za pośrednictwem komputerów i aż 98,29% użytkowników telefonów komórkowych. Google nie ma właściwie żadnych poważnych konkurentów. Statystyki uwzględniły jeszcze dwie wyszukiwarki - Yahoo! (3,91% dla rynku komputerowego i 0,81% dla mobilnego) i Bing (3,74 i 0,46). W porównaniu z produktem firmy Google wypadły jednak bardzo słabo. Statystyki dotyczą czerwca 2010 r.

Jeśli badania są dokładne, wynikają z nich ciekawe konsekwencje dla firmy Google. Spółka jest we władaniu właściwie całego rynku wyszukiwarek internetowych - zarówno w systemach desktopowych jak i w telefonach. Nic dziwnego, że szuka kolejnych pól do rozwoju jak choćby własny system Chrome OS czy przeglądarka internetowa. Obecna pozycja firmy daje jej też świetne pole startu do dalszego rozwoju na rynku telefonów komórkowych. Najlepszym tego dowodem jest powodzenie systemu Android. Zdaniem szefa firmy, Google może zarabiać nawet 10 mld dolarów rocznie tylko na samych usługach dla telefonów komórkowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)