Samsung chce zrezygnować z Windows Phone?

Samsung chce zrezygnować z Windows Phone?

12.09.2011 13:53

Możliwe, ze Samsung już w przyszłym roku zrezygnuje z produkcji smartfonów z systemem Windows Phone. Firma chce skupić się na rozwoju Androida i Bada OS.

Zdawać by się mogło, że Microsoft zapewnił sobie w miarę stabilną przyszłość, podpisując umowę z Nokią na produkcję smartfonów z Windows Phone. Firma z Redmond cały czas jednak zabiega także o innych producentów. Ci jednak — jak na razie — zainteresowani są bardziej konkurencyjnym Androidem, który sprzedaje się o niebo lepiej. Zdaniem serwisu SamFirmware koreański producent miałby zrezygnować z Windows Phone już pod koniec przyszłego roku. Powodem, jak można się domyślać, jest bardzo słaba sprzedaż telefonów z mobilnym systemem Microsoftu. Rynek Windows Phone jest obecnie mniejszy nawet od autorskiego systemu Samsunga, czyli Bada OS.

Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Samsung miał skupić się wyłącznie na sprzedaży smartfonów z Androidem lub Bada OS. System firmy Google jest obecnie atakowany zarówno przez Apple’a (pozwy patentowe), jak i Microsoft. Stąd też pojawiające się co rusz pogłoski o możliwym przejęciu WebOS czy adaptacji MeeGo. Inne rozwiązanie to dalszy, bardziej intensywny rozwój systemu Samsunga — Bada OS. Który z powyższych scenariuszy okaże się prawdziwy, przekonamy się zapewne w przyszłym roku. Wtedy to Nokia zacznie sprzedaż smartfonów z Windows Phone i rynek pokaże, czy system Microsoftu potrafi naprawdę konkurować z iOS albo Androidem, czy też jest kolejnym nieudanym projektem. Tymczasem trwają przygotowania do wydania aktualizacji Mango dla Windows Phone.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)