Samsung Flow i Windows Hello: smartfony Samsunga będą peryferiami dla Windowsa

Samsung Flow i Windows Hello: smartfony Samsunga będą peryferiami dla Windowsa21.02.2017 18:13
Samsung Flow i Windows Hello: smartfony Samsunga będą peryferiami dla Windowsa

Microsoft wiele pracy poświęca rozwojowi Windows Hello, która pozwala się do logowania w systemie z wykorzystaniem biometrii. Dotąd jej dostępność na pecetach ograniczona była przede wszystkim do laptopów wyposażonych w czytnik linii papilarnych. To się jednak wkrótce zmieni, a odciskiem palca będą się mogli logować także posiadacze smartfonów Samsunga.

Wszystko to za sprawą partnerstwa z koreańską korporacja, która rozwija częściowo zbliżoną do Hello pod względem zastosowań aplikację, a mianowicie Samsung Flow. W przypadku tabletów Galaxy TabPro S możliwe jest wykorzystanie czytnika linii papilarnych ze smartfonu Samsunga do logowania w Windowsie. Takie możliwości będą dostępne wkrótce na każdej instalacji Windowsa 10.

350195598173169601

Informację należy traktować jako oficjalnie potwierdzoną, zaś jej premiera nastąpi najpewniej wraz z udostępnieniem Creators Update, czyli w kwietniu. Źródło stanowią odpowiedzi Samsunga komentarze opublikowane w sklepie Google Play.. Samsung potwierdził tam, że możliwości Flow nie będą wkrótce ograniczanie jedynie do TabPro S.

Nie wiemy jeszcze, czy po integracji Samsung Flow z Windowsem możemy spodziewać się czegoś ponad wykorzystania smartfonów Samsunga jako peryferyjnych skanerów linii papilarnych. W przypadku TabPro S możliwa jest jeszcze na przykład synchronizacja powiadomień. Nie można także zapominać o pracach Samsunga nad odpowiednikiem tryby Continuum, które mogą być powiązane z ogłoszonymi zmianami w Samsung Flow.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)