Samsung Galaxy Note 9 już z Androidem 9.0 Pie. Właśnie ruszyła aktualizacja w Europie

Samsung Galaxy Note 9 już z Androidem 9.0 Pie. Właśnie ruszyła aktualizacja w Europie

Samsung rozpoczął udostępniać Androida 9.0 Pie na Galaxy Note'a 9. (depositphotos)
Samsung rozpoczął udostępniać Androida 9.0 Pie na Galaxy Note'a 9. (depositphotos)
04.01.2019 13:34

Mamy świetną wiadomość dla użytkowników Galaxy Note’a 9, którzy czekają na aktualizację do Androida 9.0 Pie i nowej nakładki Samsung One UI. Południowokoreański producent rozpoczął udostępnianie nowej wersji oprogramowania w Europie.

Android 9.0 Pie na Samsungu Galaxy Note 9

Jak informuje serwis SamMobile, Samsung dziś rozpoczął dystrybucję Androida 9.0 Pie na Galaxy Note’a 9. Aktualizacja pojawiła się obecnie w Niemczech, ale powinna niebawem trafić na kolejne rynki, w tym także do Polski. Trzeba mieć na uwadze, że nowa wersja oprogramowania wydawana jest falowo, więc nie wszyscy użytkownicy jednocześnie otrzymają możliwość pobrania i zainstalowania Androida Pie.

Aktualizację do stabilnego Androida 9.0 jako pierwsi zauważyli użytkownicy korzystający z wersji testowej oprogramowania. W ich przypadku do pobrania jest wyłącznie 95 MB, co świadczy, że ostatnie wydanie beta było już prawie ukończonym systemem operacyjnym, przeznaczonym do masowego wdrożenia. Aktualizacja oczywiście powinna być dostępna również w przypadku smartfonów, które działają pod kontrolą stabilnego Androida Oreo.

Wersja stabilnego Androida 9.0 Pie dla Galaxy Note’a 9, która została udostępniona w Niemczech, oznaczona jest jako N960FXXU2CRLT i zawiera łatki bezpieczeństwa ze stycznia 2019 roku.

Samsung Galaxy S9 już z nową wersją Androida

Wcześniej Samsung wydał w Europie aktualizację do Androida 9.0 Pie dla modelu Galaxy S9. Większość funkcji, które trafiły do S9, pojawiło się także w Note 9. Dodatkowo wprowadzone zostały rozwiązania, które pozwalają lepiej wykorzystać potencjał rysika S Pen.

Nowy Android w przypadku urządzeń Samsunga to duże zmiany w wyglądzie. Producent zdecydował się na przebudowanie interfejsu. Nakładka One UI jest bowiem nastawiona na minimalizm i odpowiednio rozmieszczone elementy, aby ułatwić obsługę na smartfonach z dużymi ekranami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)