Samsung Galaxy Note 9 już z Androidem 9.0 Pie. Właśnie ruszyła aktualizacja w Europie

Samsung rozpoczął udostępniać Androida 9.0 Pie na Galaxy Note'a 9. (depositphotos)
Samsung rozpoczął udostępniać Androida 9.0 Pie na Galaxy Note'a 9. (depositphotos)

04.01.2019 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy świetną wiadomość dla użytkowników Galaxy Note’a 9, którzy czekają na aktualizację do Androida 9.0 Pie i nowej nakładki Samsung One UI. Południowokoreański producent rozpoczął udostępnianie nowej wersji oprogramowania w Europie.

Android 9.0 Pie na Samsungu Galaxy Note 9

Jak informuje serwis SamMobile, Samsung dziś rozpoczął dystrybucję Androida 9.0 Pie na Galaxy Note’a 9. Aktualizacja pojawiła się obecnie w Niemczech, ale powinna niebawem trafić na kolejne rynki, w tym także do Polski. Trzeba mieć na uwadze, że nowa wersja oprogramowania wydawana jest falowo, więc nie wszyscy użytkownicy jednocześnie otrzymają możliwość pobrania i zainstalowania Androida Pie.

Aktualizację do stabilnego Androida 9.0 jako pierwsi zauważyli użytkownicy korzystający z wersji testowej oprogramowania. W ich przypadku do pobrania jest wyłącznie 95 MB, co świadczy, że ostatnie wydanie beta było już prawie ukończonym systemem operacyjnym, przeznaczonym do masowego wdrożenia. Aktualizacja oczywiście powinna być dostępna również w przypadku smartfonów, które działają pod kontrolą stabilnego Androida Oreo.

Wersja stabilnego Androida 9.0 Pie dla Galaxy Note’a 9, która została udostępniona w Niemczech, oznaczona jest jako N960FXXU2CRLT i zawiera łatki bezpieczeństwa ze stycznia 2019 roku.

Samsung Galaxy S9 już z nową wersją Androida

Wcześniej Samsung wydał w Europie aktualizację do Androida 9.0 Pie dla modelu Galaxy S9. Większość funkcji, które trafiły do S9, pojawiło się także w Note 9. Dodatkowo wprowadzone zostały rozwiązania, które pozwalają lepiej wykorzystać potencjał rysika S Pen.

Nowy Android w przypadku urządzeń Samsunga to duże zmiany w wyglądzie. Producent zdecydował się na przebudowanie interfejsu. Nakładka One UI jest bowiem nastawiona na minimalizm i odpowiednio rozmieszczone elementy, aby ułatwić obsługę na smartfonach z dużymi ekranami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (61)
Zobacz także