Samsung Galaxy S10 może zadebiutować wraz ze smartwatchem Galaxy Sport

Samsung Galaxy S10 może zadebiutować wraz ze smartwatchem Galaxy Sport

fot. Samsung
fot. Samsung
24.12.2018 09:35

Jeśli miałbym wymienić dwa najlepsze smartwatche na rynku, to wskazałbym na Apple Watcha i Samsunga Gear/Galaxy. Oba urządzenia uważam za produkty kompletne i dopracowane. Mimo iż często droższe od konkurencji, to jak najbardziej warte swojej ceny. Jeśli też lubicie smartzegarki produkowane przez Samsunga, to warto zainteresować się informacjami udostępnionymi przez serwis Sammobile – trwają właśnie prace nad nowym urządzeniem.

Galaxy Watch, czyli najnowszy smartwatch w portfolio Samsunga, został zaprezentowany wraz ze smartfonem Galaxy Note 9. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo udana konstrukcja. Południowokoreański producent postawił na okrągłą kopertę, świetny system sterowania z wykorzystaniem obracanego fizycznego pierścienia, a także na dopracowany system Tizen OS. Smartwatch ten zastąpił podstawowy wariant modelu z linii Gear S. Natomiast, jak informuje Sammobile, niebawem do oferty ma dołączyć sukcesor wersji Gear Sport.

Galaxy Watch. fot. Samsung
Galaxy Watch. fot. Samsung

Nowy smartwatch prawdopodobnie pojawi się pod nazwą Galaxy Sport. Nastawiony będzie przede wszystkim na mierzenie aktywności fizycznej. W związku z tym, można spodziewać się wyższej odporności na warunki zewnętrzne względem podstawowego Galaxy Watcha. Możliwe, że pojawią się też dodatkowe funkcje, które pozwolą na zebranie większej ilości danych podczas biegania, jeżdżenia na rowerze czy innej aktywności.

Smartwatch obecnie rozwijany jest pod nazwą kodową Pulse. Spodziewać można się okrągłej koperty. Użytkownik najpewniej otrzyma 4 GB pamięci na pliki, np. muzykę do słuchania offline. Warto dodać, że smartwatche Samsunga umożliwiają zapisywanie playlist ze Spotify do pamięci lokalnej. Całość będzie oczywiście działać pod kontrolą systemu Tizen OS. Pojawić się ponadto integracja z Bixby – asystentem głosowym rozwijanym przez Samsunga. Nie powinno też zabraknąć fizycznego pierścienia, który w smartzegarkach Samsunga otacza wyświetlacz i służy do nawigowania po systemie.

Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery. Jednakże, nieoficjalne informacje wskazują, że Galaxy Sport może zadebiutować wraz z Galaxy S10, czyli już w pierwszym kwartale 2019 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)