Samsung Galaxy S8: pierwsze zrzuty launchera Samsung Experience

Samsung Galaxy S8: pierwsze zrzuty launchera Samsung Experience

14.03.2017 11:16

O nowym Samsungu Galaxy S8 najwięcej mówi się w kontekście specyfikacji sprzętowej oraz biometrii. Nie można jednak zapomnieć, że mała rewolucja czeka nas także pod względem preinstalowanego na urządzeniu oprogramowania. Dwa tygodnie po wycieku pierwszej grafiki przedstawiającej samo urządzenie, dysponujemy już zrzutami ekranu.

O sporych zmianach, jakie Samsung wprowadził do swojego oprogramowania niech świadczy także nowa nazwa. Dotychczasową nazwę TouchWiz, którą znamy jeszcze przecież ery preandroidowej, zastąpi Samsung Experience. Do preinstalowanego na Samsungu Galaxy S8 ma trafić także nowy asystent, Bixby. Na opublikowanych przez sammobile.com widać, że zmiany zaszły także w samym interfejsie, który w stosunku choćby do Galaxy S7 jest znacznie bardziej minimalistyczny.

Obraz
Obraz

Nowy zestawi ikon przypomina kształtem te znane z TouchWiz, jednak zamiast zróżnicowanych grafik mamy w przypadku aplikacji systemowych jedynie schematyczne białe linie na jednolitym tle. W podobnej konwencji utrzymane są nowe przyciski funkcyjne, które zastąpią całkowicie przyciski fizyczne.Wygląda także na to, że Samsung zrezygnował domyślnie z etykiet ikon. Wszystko to na zwykłym gradiencie tworzy wrażenie prostoty, może posuniętej nawet zbyt daleko.

Ponadto, jak donosi na Reddicie użytkownik ag2f, jeden z brazylijskich sprzedawców omyłkowo uruchomił wczoraj stronę przedsprzedaży. Znalazło się na niej potwierdzenie, że Samsung Galaxy S8 będzie sprzedawany także w kolorze fioletowym, które marketingowa nazwa brzmi ametystowy. Premiera Galaxy S8 już 29 marca, cena jego większego wariantu w Polsce może wynieść nawet 4 tys. złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)