Samsung Galaxy S8 z Androidem 9.0 Pie. Aktualizacja ruszyła

Samsung Galaxy S8 z Androidem 9.0 Pie. Aktualizacja ruszyła

Samsung Galaxy S8 / Komorkomania.pl
Samsung Galaxy S8 / Komorkomania.pl
20.02.2019 15:07

Mołośnicy smartfonów Samsunga mają dziś sporo powodów do świętowania. O 20:00 oficjalnie zaprezentowany zostanie Samsung Galaxy S10, a posiadacze starszego flagowca dostali dziś ważną aktualizację. Galaxy S8 i S8+ zaczęły dostawać Androida 9.0 Pie z nakładką One UI.

Galaxy S8 i S8+ w kwietniu skończą 2 lata. Smartfony te debiutowały z Androidem 7.0 Nougat, w Polsce sprzedaż ruszyła 28 kwietnia 2017 roku. Modele te zapadły w pamięć dzięki zagiętemu na boki ekranowi, który pozwolił znacząco zmniejszyć bryłę smartfonu bez poświęcania przestrzeni roboczej. Były to też pierwsze smartfony Samsunga z asystentem Bixby i dedykowanym przyciskiem do uruchamiania go, ale ta nowość w Polsce się nie przyjęła.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie jest wprowadzana stopniowo. Portal Sammobile informuje o rozpoczęciu tego procesu w Niemczech. Dla Galaxy S8 jest to paczka G950FXXU4DSBA, dla S8 Plus zaś G955FXXU4DSBA. Instalacja wymaga pobrania nieco ponad 1,5 GB. Poza nowym Androidem, aktualizacja zawiera odświeżony interfejs One UI, którego początkowo S8 miał nie dostać. Nowe oprogramowanie zawiera też liczne poprawki bezpieczeństwa.

Ekran aktualizacji / Sammobile
Ekran aktualizacji / Sammobile

Dajcie znać w komentarzach, gdy wasze Galaxy S8 także otrzymają aktualizację. Polski oddział Samsunga zapowiadał, że powinno to nastąpić jeszcze w lutym 2019 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (475)