Samsung Galaxy S8 z własnym trybem Continuum: Samsung Desktop Experience

Samsung Galaxy S8 z własnym trybem Continuum: Samsung Desktop Experience

02.01.2017 18:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największą nadzieją, jedną z najlepiej zapowiadających się funkcji, a finalnie największych rozczarowań Windowsa 10 był tryb Continuum. Mobilny Windows jest martwy, założenia, które doprowadziły do powstania Continuum pozostają żywe. I znajdą kolejną realizację przy okazji premiery Samsunga Galaxy S8.

Tak przynajmniej twierdzą źródła serwisu All About Windows Phone, gdzie opublikowano zdjęcie slajdu prezentującego Samsung Desktop Experience. Również nazwa nie jest tu bez znaczenia: właśnie na Samsung Experience ma być przemianowana wkrótce nakładka Touch Wiz.

fot. allaboutwindowsphone.com
fot. allaboutwindowsphone.com

Jak widać powyżej, prezentacja Samsunga wykorzystuje taką samą konfigurację jak Continuum. Brakuje co prawda stacji dokującej, jednak schemat przedstawia także przewód łączący smartfon z ekranem. Oczywiście możliwe będzie połączenie się przez Bluetooth z klawiaturą i myszką.

Znaczenie ma także jeszcze jeden detal: smartfon podłączony do układu również wyświetla treści, zachowuje zapewne pełną sprawność. Android na monitorze wyświetlany jest w trybie okienkowym (w jednym oknie zawartość pokrywa się z widokiem na ekranie smartfonu), prezentuje się podobnie do Chrome OS-a.

Jeśli założyć, że przeciek jest wiarygodny, to do czynienia możemy mieć z naprawdę ważną innowacją w androidowym światku. To co nie udało się Microsoftowi może się powieść Samsungowi. Zwłaszcza że Galaxy S8 po prostu musi być świetny – zależy od tego przyszłość całego działu mobilnego koreańskiej korporacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)