Samsung Gear S2 Classic 3G: smartwatch z niewyjmowalną kartą SIM

Samsung Gear S2 Classic 3G: smartwatch z niewyjmowalną kartą SIM

Samsung Gear S2 Classic 3G: smartwatch z niewyjmowalną kartą SIM
19.02.2016 13:07

Znamy już datę rozpoczęcia sprzedaży smartwatcha Samsung Gear S2 Classic 3G oraz szczegóły jego specyfikacji technicznej. Urządzenie, które zaprezentowane zostanie podczas tegorocznego Mobile World Congress, trafi na półki 11 marca i będzie stanowiło pierwsze tej klasy urządzenie wyposażone w kartę eSIM. To zaś daje sporo do myślenia odnośnie przyszłości kart SIM w ogóle: wiele wskazuje, że wkrótce powszechną praktyką będzie montowanie ich w urządzeniach na stałe.

Nowy smartwatch Samsunga będzie występował w dwóch wariantach: 3G i 4G. Producent chwali się, że będzie to pierwszy smartzegarek z obsługą sieci komórkowych a wszystko to za sprawą karty eSIM. Dzięki niej możliwe będzie dzwonienie, wysyłanie SMS-ów czy obsługa pakietu danych bez konieczności używania zsynchronizowanego smartfona. Potwierdzają się zatem opisywane przez nas przy okazji premiery procesora Snapdragon 2100 koncepcje, według których smartwatche będą wkrótce w pełni autonomicznymi urządzeniami.

Samsung opublikował oddzielny komunikat, w którym dzieli się dodatkowymi informacjami o tym, jak zegarek będzie obsługiwał sieci komórkowe. Odbywać się to będzie za pomocą eSIM: jednej fizycznej „karty”, która będzie mogła obsługiwać usługi różnych operatorów. Użytkownik będzie mógł pobrać profil konkretnego operatora na kartę, a następnie go aktywować. Nie jest jasne, czy może się to odbywać wielokrotnie, jeżeli jednak będzie taka możliwość, to zapowiada się koniec urządzeń Dual-SIM w formie takiej, jaką znamy dziś.

350172940257814465

eSIM to efekt współpracy Samsunga między innymi z grupą Vodafone czy Telefonica oraz producentami czipów, które znajdują się na kartach. Najważniejsze jednak, że eSIM będzie zamontowane w urządzeniu na stałe. Użytkownicy wciąż z oporem reagują na niewyjmowalne akumulatory w smartfonach, a już nachodzi kolejna zmiana: być może wkrótce bryły urządzeń będą całkowicie monolityczne także w związku z zamontowaną na stałe kartą SIM.

Samsung Gear S2 Classic 3G będzie posiadał znaną i lubianą metodę obsługi opartym na ruchomym pierścieniu na kopercie. Dostępny będzie, przynajmniej na początku, tylko wariant z czarnym skórzanym paskiem. Wyświetlacz sAMOLED będzie miał średnicę 1,2 cala i rozdzielczość 360×360 pikseli, co daje 302 piksele na cal. W urządzeniu znajdzie się dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością do 1 GHz, 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej.

Na urządzeniu preinstalowany zostanie system Tizen OS, nie zabraknie oczywiście licznych aplikacji od Samsunga i nie tylko. Dostępne będą moduły Wi-Fi, Bluetooth i NFC, oraz akcelerometr, żyroskop czy barometr, co oczywiście jest nieodzownym elementem śledzenia aktywności użytkownika. Akumulator, który będzie można naładować bezprzewodowo, ma pojemność 300 mAh i ma pozwolić na 2-3 dni korzystania z zegarka, co oczywiście należy potraktować z dużym dystansem. Na więcej informacji o zegarku przyjdzie nam poczekać do MWC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)