Samsung Internet dla każdego: niezły zamiennik Chrome'a na Androidzie

Samsung Internet dla każdego: niezły zamiennik Chrome'a na Androidzie

07.03.2017 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek przeglądarek mobilnych przeznaczonych na Androida nie odzwierciedla sytuacji panującej na pecetach. Godnych uwagi niszowych programów jest tam zdecydowanie mniej, podobnie jak alternatyw dla Chrome'a. Tym bardziej cieszy, że testować można już nowego gracza. Nowego jednak tylko dla części użytkowników, którzy nie posiadają smartfonu Samsunga.

Koreańska korporacja zdecydowała się bowiem na udostępnienie wszystkim przeglądarki preinstalowanej na Samsungach z Androidem, Samsung Internet. Pod względem możliwości – podobnie jak w przypadku innych aplikacji będących składnikiem instalowanego przez Samsunga oprogramowania – nie przewyższa pod względem możliwości aplikacji Google. Ale także in nie ustępuje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs przeglądarki opiera się na dwóch panelach. Na górnym znajdziemy pole adresu i wyszukiwania, a także przycisk, który daje możliwość dostępu do ustawień przeglądarki, wyszukiwania, pobrania witryny czy przełączenia w tryb wyświetlania przeglądarki pecetowej. W tym przypadku mamy zatem do czynienia z kalką z Chrome'a.

Na dole znajdziemy jednak kolejny panel, który docenią użytkownicy urządzeń z większymi wyświetlaczami. Umieszczone to zostały bowiem przyciski nawigacyjne (wstecz, naprzód), przycisk strony głównej, zakładek oraz kart. Te można przełączać jedynie na osobnym ekranie, Samsung Internet nie oferuje bowiem układu tabletowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przeglądarka obsługuje także rozszerzenia, a konkretnie pięć przewidzianych przez samego producenta. Dostępny jest Asystent wideo, blokowanie zawartości dzięki blokerom z Galaxy Apps, CloseBy, komunikujący się beaconami dzięki Bluetooth oraz czytnik kodów QR.

Samsung Internet pojawił się w sklepie Google Play w wersji beta, nie jest jednak na razie dostępny w Polsce. Aplikacje można jednak testować, po pobraniu pliku APK z naszej bazy oprogramowania. Przeglądarka działa sprawnie i posiada wszystkie niezbędne funkcje, przez co docenią ją szczególnie ci użytkownicy, którzy poszukują alternatywy dla Chrome'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)