Samsung ma produkować OLED TV z panelami od LG. Sensacyjna plotka z Korei

Samsung ma produkować OLED TV z panelami od LG. Sensacyjna plotka z Korei

fot. Miguel Candela/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
fot. Miguel Candela/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
09.04.2021 16:32

Jeśli najnowsze doniesienia z Korei się potwierdzą, można mówić o dużym zatrzęsieniu na rynku telewizorów. Jak donosi koreański kanał informacyjny MTN, Samsung miałby zawrzeć umowę z firmą LG i produkować telewizory OLED, które trafiłyby na rynek już w 2022 roku.

Samsung do tej pory używał konkurencyjnej technologii QLED (na czym ona polega można przeczytać tutaj) dla swoich telewizorów z wyższej półki. Największym rywalem Samsunga na tym polu były panele OLED (ich działanie opisywała zaprzyjaźniona Gadżetomania).

Tym bardziej zaskakujące jest to, że Samsung mógłby - jeśli plotki się potwierdzą - przejść na OLED w telewizorach. Według informacji podanych przez MTN, Samsung ma kupić 1 milion paneli (ekranów) OLED w drugiej połowie 2021 r. a w roku 2022 aż 4 miliony.

Zmiana kierunku Samsunga w pewnym sensie nie dziwi. Telewizory QLED to tak naprawdę LCD z filtrem z kropek kwantowych, a w segmencie LCD prym teraz wiodą chińscy producenci, którym zależy na sprzedaży sprzętu po najniższej cenie.

Przeskok na OLED mógłby pomóc Samsungowi mocniej skupić się na tzw. segmencie premium, czyli telewizorów droższych, wyższej klasy. Warto tutaj też zaznaczyć, że pojawiały się ostatnio pogłoski o wprowadzeniu przez Samsunga hybrydy tych dwóch technologii (QLED i OLED) w formie QD-OLED, która miała zadebiutować w IV kwartale 2021 r.

Doniesienia z Korei jednak mówią o tym, że Samsung ma problemy z zapewnieniem produkcji w dostatecznie dużym nakładzie. To mogłoby więc tłumaczyć ten przeskok na panele od LG.

Informację tę należy jednak obecnie traktować jako niepotwierdzoną plotkę. Żadna z firm nie wydała w tej sprawie oświadczenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)