Samsung ma wprowadzić monitor QD-OLED. Może to nastąpić już wkrótce

Samsung ma wprowadzić monitor QD-OLED. Może to nastąpić już wkrótce

fot. The Elec
fot. The Elec
30.11.2020 10:57, aktualizacja: 30.11.2020 16:50

Samsung już od dłuższego czasu prowadził badania nad technologią QD-OLED, łączącą panele OLED z kropkami kwantowymi. Tymczasem według najnowszych doniesień, koreański potentat ma najpierw rozpocząć produkcję nie telewizorów, lecz monitorów z takim ekranem.

Samsung już przeznaczył 11 miliardów dolarów na produkcję paneli QD-OLED, a ta ma rozpocząć się już w grudniu 2020 r.

Ekrany QD-OLED mają łączyć najlepsze cechy telewizorów QLED, czyli wysokie nasycenie i pokrycie przestrzeni kolorów oraz jasność wraz z wszystkimi atutami OLED-ów, czyli nieskończonym kontrastem i idealną czernią.

Jak donosi koreański portal technologiczny The Elec, pierwsze produkty Samsunga z panelami QD-OLED będą monitory, najprawdopodobniej 30-35-calowe. Miałyby trafić na półki sklepowe już w 2021 r.

Nie znamy dokładnych parametrów, rozdzielczości, ani proporcji ekranu. Niewykluczone, że produkt ten zostanie zaprezentowany na CES 2021. Trudno powiedzieć, czy będzie to sprzęt kierowany bardziej dla profesjonalistów, czy graczy. The Elec twierdzi jedynie, że będą to produkty z najwyższej półki cenowej.

Rynek monitorów konsumenckich potrzebuje innowacji. Wejście na rynek konsol nowej generacji, które dysponują HDMI 2.1 otwiera możliwości na stworzenie monitorów nie tylko o wysokiej rozdzielczości, ale i odświeżaniu oraz przede wszystkim dużej jasności HDR. Ten ostatni aspekt jest piętą achillesową wielu monitorów na rynku PC.

W kontekście ogólnych planów Samsunga, bardzo możliwe jest, że firma właśnie skupi się na ekranach QD-OLED w kontekście monitorów, a jeśli chodzi o telewizory, będziemy mogli spodziewać się MiniLED-ów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)