Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon

Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon

Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon
Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon
30.04.2019 12:23, aktualizacja: 30.04.2019 12:37

Samsung uważa, że milenialsi tego potrzebują. W portfolio firmy znalazł się telewizor z podstawą, na której można go obrócić o 90° i oglądać na nim materiały z mediów społecznościowych w odpowiednich proporcjach. Model Sero jest idealny do przeglądania Snapchata i Instagrama.

Oglądanie materiałów wideo na smartfonach jest na tyle popularne, że powstała nawet pionowa telewizja. Korzystanie ze smartfonów skutecznie zmienia także tę dziedzinę. Widać to choćby w aplikacji Netflixa, która prezentuje pionowe zajawki seriali i filmów z kolekcji. Ten trend napędzają osoby młode, dorastające z własnymi smartfonami.

Samsung Sero

Sero to 43-calowy telewizor z panelem typu quantum dot. Po obróceniu go do pozycji pionowej można połączyć go ze smartfonem z użyciem NFC i komfortowo oglądać pionowe materiały.

Samsung Sero
Samsung Sero

W pozycji poziomej Sero działa jak zwykły telewizor. W tej pozycji można korzystać ze wbudowanych głośników o mocy 60 W, asystenta Bixby i innych dodatków. Samsung nie podaje pełnej specyfikacji urządzenia, ale zapewne ma ekran o rozdzielczości 4K.

Cena tego urządzenia to 1,9 miliona wonów, czyli około 6,2 tys. złotych. Nie sądzę, żeby milenialsi chcieli wydać tyle pieniędzy na obracany telewizor, ale może z czasem ten produkt się przyjmie.

Sero należy do tej samej rodziny, co telewizory Serif i Frame. Przy okazji firma powiadomiła, że znane już modele będą dostępne z większymi ekranami. Niebawem pojawią się modele o przekątnej 49 i 55 cali, nieco później będzie można kupić także 65-calowy telewizor Frame.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)