Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon

Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon
Samsung prezentuje pionowy telewizor. Ma być jak duży smartfon

30.04.2019 12:23, aktual.: 30.04.2019 12:37

Samsung uważa, że milenialsi tego potrzebują. W portfolio firmy znalazł się telewizor z podstawą, na której można go obrócić o 90° i oglądać na nim materiały z mediów społecznościowych w odpowiednich proporcjach. Model Sero jest idealny do przeglądania Snapchata i Instagrama.

Oglądanie materiałów wideo na smartfonach jest na tyle popularne, że powstała nawet pionowa telewizja. Korzystanie ze smartfonów skutecznie zmienia także tę dziedzinę. Widać to choćby w aplikacji Netflixa, która prezentuje pionowe zajawki seriali i filmów z kolekcji. Ten trend napędzają osoby młode, dorastające z własnymi smartfonami.

Samsung Sero

Sero to 43-calowy telewizor z panelem typu quantum dot. Po obróceniu go do pozycji pionowej można połączyć go ze smartfonem z użyciem NFC i komfortowo oglądać pionowe materiały.

Samsung Sero
Samsung Sero

W pozycji poziomej Sero działa jak zwykły telewizor. W tej pozycji można korzystać ze wbudowanych głośników o mocy 60 W, asystenta Bixby i innych dodatków. Samsung nie podaje pełnej specyfikacji urządzenia, ale zapewne ma ekran o rozdzielczości 4K.

Cena tego urządzenia to 1,9 miliona wonów, czyli około 6,2 tys. złotych. Nie sądzę, żeby milenialsi chcieli wydać tyle pieniędzy na obracany telewizor, ale może z czasem ten produkt się przyjmie.

Sero należy do tej samej rodziny, co telewizory Serif i Frame. Przy okazji firma powiadomiła, że znane już modele będą dostępne z większymi ekranami. Niebawem pojawią się modele o przekątnej 49 i 55 cali, nieco później będzie można kupić także 65-calowy telewizor Frame.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)