Samsung Smart TV – kabel HDMI będzie zbędny. Producent ogłosił funkcję Remote Access

Samsung Smart TV – kabel HDMI będzie zbędny. Producent ogłosił funkcję Remote Access

Samsung ogłosił funkcję zdalnego dostępu, która trafi do Smart TV. (depositphotos)
Samsung ogłosił funkcję zdalnego dostępu, która trafi do Smart TV. (depositphotos)
29.12.2018 11:26

W telewizorach Samsung Smart TV pojawi się nowa funkcja Remote Access. Zapewni ona lepszą bezprzewodową łączność z komputerami, a także ze smartfonami i tabletami. Użytkownicy zyskają możliwość zdalnego sterowania kompatybilnymi programami i aplikacjami za pośrednictwem telewizora Samsung Smart TV oraz myszki i klawiatury.

Funkcja powinna spodobać się osobom, które do tej pory musiały podłączać komputer do telewizora z użyciem kabla HDMI. Dzięki Remote Access będzie można z poziomu telewizora uzyskać zdalny dostęp do komputera czy też tabletu, który znajduje się w innym pomieszczeniu. Połączenie będzie odbywać się z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Ponadto, w przypadku tylko komputerów pojawi się opcja zdalnego dostępu, nawet jeśli komputer znajduje się w innej sieci – wystarczy, że będzie podłączony do internetu.

fot. Samsung
fot. Samsung

Zaletą Remote Access ma być również dostęp poprzez przeglądarkę internetową do treści zgromadzonych w chmurze, co umożliwi użytkownikom korzystanie z plików tam przechowywanych, a także oglądanie i edytowanie dokumentów bezpośrednio na ekranie telewizora Samsung. Oczywiście z użyciem podłączonej myszki i klawiatury.

Jak podaje Samsung w oficjalnym komunikacie prasowym – funkcja Remote Access dostępna będzie w każdym miejscu na świecie dzięki rozwiązaniu VMware Horizon, czyli infrastrukturze wirtualnego pulpitu (Virtual Desktop Infrastructure, VDI), którą Samsung wraz ze swoim partnerem, firmą VMware, dostarcza konsumentom. Południowokoreański producent dodaje, że zintegrował funkcję Remote Access ze swoją technologią zabezpieczeń Samsung Knox, co oczywiście ma przełożyć się na wyższy poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych.

Nowa funkcja ma zadebiutować w telewizorach Samsunga już w 2019 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)