Samsung walczy z iPhone 4S we Francji i Włoszech

Samsung walczy z iPhone 4S we Francji i Włoszech

05.10.2011 16:06

Ledwo został zaprezentowany na konferencji firmy Apple, a już może zostać zakazany. iPhone 4S tak bardzo nie podoba się Samsungowi, że ten chce zabronić jego sprzedaży we Francji i Włoszech.

Gwiezdnymi wojnami zatytułowaliśmy naszą niedawną recenzję tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1. Koreański producent atakuje nie tylko nowym sprzętem, ale również pozwami patentowymi wymierzonymi w konkurencję. Jego główny przeciwnik, firma Apple, nie pozostaje dłużny, stąd też walka toczy się na wielu frontach - w sumie w ponad 10 krajach na świecie. Ostatni z nich to Francja i Włochy. Cel operacji - zniszczyć iPhone 4S. Samsung wytoczył przeciwko zaprezentowanemu wczoraj smartfonowi baterię patentów dotyczących technologii bezprzewodowych. Producent liczy, że francuskie i włoskie sądy na jego wniosek zakażą sprzedaży iPhone’a 4S w tych krajach. Podobnie jak to się stało z tabletem Galaxy Tab w Niemczech.

Samsung przegrał już kilka bitew, jednak ma szansę wygrać wojnę. Wcześniej próbował zawrzeć ugodę z firmą Apple na temat sprzedaży tabletów w Australii. Producent iPada zerwał jednak umowy i Samsung został na lodzie, co z pewnością nie wróży dlań dobrze przed bożonarodzeniowym szałem zakupów. Co więcej grozi, że przestanie kupować od Samsunga podzespoły wykorzystywane w swoim sprzęcie. Może to być poważny cios, Apple jest bowiem największym kupcem koreańskiej firmy. Stąd też analitycy spodziewają się, że Samsung przedstawi w piątek dużo niższe przychody od oczekiwanych. Batalia zaś o dominację na rynku urządzeń mobilnych będzie się zapewne toczyć w najlepsze jeszcze przez długi czas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)