Samsung wkracza ze swoimi procesorami na rynek samochodów

Samsung wkracza ze swoimi procesorami na rynek samochodów

Południowokoreański gigant wkracza na rynek samochodowy. Czy tutaj też osiągnie sukces? (fot. materiały prasowe)
Południowokoreański gigant wkracza na rynek samochodowy. Czy tutaj też osiągnie sukces? (fot. materiały prasowe)
16.10.2018 12:41

Wielu producentów, którzy do tej pory nie kojarzyli się z samochodami, zaczyna mocno angażować się w rozwój technologii dedykowanych właśnie na rynek automotive. Mowa przede wszystkim o producentach elektroniki użytkowej, którzy zauważyli potencjalne zyski w zupełnie innej części rynku. Kolejnym przykładem jest Samsung, który wprowadza nowe marki skojarzone z procesorami i sensorami dedykowanymi pojazdom.

Warto zaznaczyć, że marka Exynos Auto jest aktywna już od jakiegoś czasu, ale teraz została podzielona, dzięki czemu powstała między innymi nowa marka Isocell Auto, odpowiadająca za produkcję czujników i przetworników obrazu. Co więcej, Exynos Auto zostanie podzielone na Exynos Auto V, Exynos Auto A i Exynos Auto T. Litera „V” to rozwiązania informacyjno-rozrywkowe, „A” odpowiadają za zaawansowane systemy wspomagania jazdy, „T” z kolei dotyczą danych i telematyki.

Exynos Auto jest obecne w samochodach marki Audi już od 2017 roku, ale teraz zapewne koreański producent rozszerzy swoją działalność o kolejne marki. Rzecz jasna sama marka Exynos kojarzy się z procesorami, które lądują między innymi w smartfonach Samsunga z serii Galaxy. W ubiegłym roku uruchomiono również markę Isocell, która odpowiada za projektowanie i tworzenie czujników obrazu CMOS. Niedawno południowokoreański gigant technologiczny wprowadził wersje ultra-premium z obsługą w zwolnionym tempie, a także modele budżetowe skierowane do chińskich dostawców.

Wypada zaznaczyć, że Samsung wkroczył na rynek motoryzacyjny w 2015 roku, choć były to na początku zabiegi dość nieśmiałe i skromne, ale pełne ambicji. Już na starcie zapowiedział, że rozszerzy się na firmy produkujące podzespoły samochodowe. Jak widać obietnice zostają powoli realizowane. W zeszłym roku Samsung przejął za równowartość 8 miliardów dolarów firmę Harman, by szybciej wkroczyć na rynek automotive, zaś w przyszłym roku zapowiadane są kolejne postępy m.in. opracowanie nowych rozwiązań w dziedzinie SI oraz 5G.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)