Samsung wycofuje Galaxy Tab 7.7 z targów w Berlinie

Samsung wycofuje Galaxy Tab 7.7 z targów w Berlinie

05.09.2011 14:20

Samsung musiał wycofać najnowszą wersję tabletu Galaxy Tab z wystawy na targach IFA w Berlinie. Powodem jest nakaz sądowy w sprawie o naruszenie patentów firmy Apple.

Podczas targów IFA w Berlinie Samsung miał zaprezentować swoje najmłodsze dziecko — tablet Galaxy Tab 7.7. Okazuje się jednak, że z pokazu nic nie wyjdzie, firma ma bowiem zakaz sprzedaży i promowania niektórych swoich produktów na terenie Niemiec. Na początku sierpnia Samsung przegrał sprawę dotyczącą naruszenia patentów i wzorów przemysłowych wykorzystanych w konstrukcji iPada. Sąd przychylił się do oskarżenia firmy Apple, która zarzucała Samsungowi, że ten skopiował wygląd tabletu na potrzeby Galaxy Tab. W oświadczeniu prasowym koreański producent przyznał, że musi zastosować się do zaleceń sądu. Dlatego też berlińczycy nie ujrzeli nowego Galaxy Tab 7.7.

Na szczęście podobna przyszłość nie czeka na razie tabletów Samsunga na terenie Unii Europejskiej. Sąd w Düsseldorfie anulował zakaz sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 w całej Europie. Jako uzasadnienie swojej decyzji niemiecki sąd podał przypuszczenie, że międzynarodowe firmy działające poza Niemcami znajdują się poza jego jurysdykcją. Apple może oczywiście walczyć z Samsungiem na terenie każdego z państw należących do UE, jednak mało prawdopodobne, aby twórca iPada zdecydował się na taką ewentualność. Na razie oprócz Niemiec postępowanie przeciwko Samsungowi toczy się na terenie Holandii.

Można spodziewać się, że Apple będzie walczył ze swoim konkurentem na największych rynkach. Samsung przegrał już sprawę o naruszenie patentów w Australii. Firmie udało się jednak zawrzeć ugodę z Apple’em, na mocy której wydana zostanie specjalna wersja tabletu dla tamtejszego rynku. Osobny proces o naruszenie zastrzeżonych wzorów wyglądu iPada złożony został też w Stanach Zjednoczonych na początku kwietnia. Inne sprawy między tymi dwiema firmami toczą się między innymi w Korei Południowej i Japonii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)