Samsung wyświetla reklamy w swoich aplikacjach. I to nawet w najdroższych modelach

Samsung wyświetla reklamy w swoich aplikacjach. I to nawet w najdroższych modelach

Samsung wyświetla reklamy w swoich aplikacjach /Fot. dobreprogramy.pl/Oskar Ziomek
Samsung wyświetla reklamy w swoich aplikacjach /Fot. dobreprogramy.pl/Oskar Ziomek
Arkadiusz Stando
03.07.2020 20:26

Od blisko 2 lat nakładka MIUI dla smartfonów Xiaomi wyświetla reklamy w różnych miejscach. Nie utrudniają korzystania ze smartfona, ale pozostawiają niesmak. Tymczasem od jakiegoś czasu Samsung idzie krokami Xiaomi i wygląda na to, że robi to jeszcze gorzej.

O ile reklamy w MIUI można wytłumaczyć sobie niską ceną smartfonów, o tyle produkty Samsunga z najwyższej półki kosztują nawet kilka tysięcy. Na początku miesiąca koreański producent testował możliwość wyświetlania reklam w swoim OneUI. Początkowo ten trend zaobserwowano w kraju macierzystym.

Chodziło o nawet 15-sekundowe reklamy w aplikacjach producenta oraz na ekranie blokady. Praktyka Samsunga spotkała się z krytyką na całym świecie. Kto by chciał kupować tzw. "flagowca" za 6000 zł, a potem jeszcze dopłacać do niego, oglądając reklamy w nakładce? Czysty absurd.

Reklamy w nakładce Samsunga już testowane w USA

Pierwsze reklamy pojawiły się już u użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Max Weinbach z Android Police natrafił na tweeta innego dziennikarza, Todda Haseltona z CNBC. Pokazał on zdjęcie Samsunga Galaxy Z Flip, na którym jedna z aplikacji producenta wyświetlała reklamę. Jak sam napisał - ten smartfon kosztuje 1380 dolarów. W Polsce około 6000 zł.

Max Weinbach postanowił przyjrzeć się bliżej reklamom w Samsungach. Wykorzystał do tego smartfon Galaxy Note 9. Jego pierwszy wniosek brzmiał... "reklamy są wszędzie". Poniżej możecie zobaczyć sklejkę kilku zrzutów ekranu, pochodzących z różnych aplikacji. Pogoda, muzyka, Samsung Pay i kilka innych - wszędzie to samo.

fot. Android Police
fot. Android Police

Czy Polakom grozi podobna sytuacja?

Póki co polskim użytkownikom Samsunga nie powinien grozić podobny problem. Zabezpieczyć się przed reklamami można w ustawieniach aplikacji "Samsung Members". Należy tam znaleźć i odznaczyć opcję "materiały marketingowe". Standardowo ta opcja powinna być wyłączona, ale lepiej to sprawdzić. Dla pewności wysłaliśmy zapytanie do rzecznika prasowego firmy Samsung w Polsce i czekamy na odpowiedź.

Po przełączeniu opcji otrzymamy taki komunikat
Po przełączeniu opcji otrzymamy taki komunikat

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)