Samsung zainteresowany produkcją urządzeń z WebOS

Samsung zainteresowany produkcją urządzeń z WebOS

30.06.2011 13:34

Podczas D9 Léo Apotheker — CEO firmy Hewlett-Packard — podzielił się planami związanymi z udzielaniem licencji na WebOS producentom urządzeń. Prawdopodobnie jednym z licencjobiorców będzie Samsung.

Jak informuje Bloomberg, produkowaniem urządzeń z WebOS interesuje się obecnie kilka firm, w tym Samsung. Informację potwierdziły trzy niezależne źródła, ale CEO HP i rzecznik Samsunga nie komentują plotek.

Zdobycie licencji na WebOS umożliwiłoby Samsungowi uniezależnienie się od Androida, którego znajdziemy obecnie na większości urządzeń tego producenta. Sprzedaż smartfonów z Windows Phone i bada generuje małą część zysków firmy, która jest w związku z tym na Androida skazana. Nie byłoby może w tym nic złego, gdyby nie plotki o restrykcjach, jakie rzekomo Google chce nałożyć na producentów smartfonów. Prawdopodobnie Google ograniczy zakres zmian, jakie producent urządzeń może wprowadzić do systemu. WebOS byłby ciekawą i prawdopodobnie przynoszącą spore zyski alternatywą. Na tym skorzysta również HP, któremu w dobie słabej sprzedaży komputerów przyda się zastrzyk gotówki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)