Santander Bank Polska ma awarię. Problemy z płatnościami (aktualizacja)

Santander Bank Polska ma awarię. Problemy z płatnościami (aktualizacja)

Trwa awaria Santandera
Trwa awaria Santandera
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
30.04.2024 12:32, aktualizacja: 30.04.2024 15:43

Santander Bank Polska ma problem, w efekcie którego klienci nie mogą swobodnie realizować płatności - wynika ze zgłoszeń w serwisie downdetector. Awaria zaczęła wyraźnie przybierać na sile po godzinie 10:00, a zgłoszenia w jej sprawie spływają z każdej części Polski.

Od kilku kwadransów obserwujemy wykres zgłoszeń awarii banku Santander w serwisie downdetector, z którego wynika, że klienci mają problem z realizowaniem płatności. W tym momencie nie jest jasne, czy awaria systemu Santandera dotyczy tylko aplikacji mobilnej, czy również webowego serwisu, ale wszystko wskazuje na to, że bank ma jakiś problem, który przeszkadza klientom w swobodnym korzystaniu z bankowości.

Według informacji z serwisu downdetector, problem zaczął się już po godzinie 9:00, a później zaczął wyraźniej narastać po 10:00. Liczba zgłoszeń przekroczyła 180, co sugeruje, że usterka może być zauważalna tylko dla niektórych klientów. Jest to raczej niewielka skala i niewykluczone, że część klientów Santandera korzysta z usług bez przeszkód i nie zdaje sobie sprawy, że jakiś fragment systemu odmawia posłuszeństwa.

Mapa zgłoszeń awarii w banku Santander
Mapa zgłoszeń awarii w banku Santander© downdetector

W tym momencie nie wiemy, jak długo mogą potrwa utrudnienia, zwłaszcza że Santander nie komunikuje awarii na swojej stronie, ani w mediach społecznościowych. Będziemy obserwować ten temat i aktualizować niniejszą publikację, gdy tylko dodatkowe informacje wyjdą na jaw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 13:55

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco danych w serwisie downdetector, awaria w banku została już rozwiązana. Wszystko wskazuje na to, że klienci Santandera mogą już więc korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji i bankowości w przeglądarce.

Z otrzymanego od banku Santander maila dowiedzieliśmy się, że wystąpiły problemy z przelewami Express Elixir. Obecnie wszystko funkcjonuje prawidłowo. Przelewy EE zostały przywrócone około godziny 13:20.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)