Santander zapowiada przerwę. Przygotuj się na utrudnienia
Santander Bank Polska zapowiada przerwę w dostępie do usług spowodowaną zaplanowanymi pracami technicznymi. Klienci muszą przygotować się na kilka godzin braku dostępu m.in. do bankowości internetowej, Blika czy Kantoru. Przez pewien czas nie będą również dostępne bankomaty Santandera.
Ważny komunikat dla klientów banku Santander. Bankowcy przewiduję przerwę techniczną na ulepszanie swoich systemów w nocy z piątku na sobotę (z 30 na 31 maja). W tym czasie nie uda się skorzystać m.in z Blika, bankowości internetowej, a przez pewien czas z wpłatomatów i bankomatów z logo Santandera. Bank informuje o szczegółach na swojej stronie internetowej z danymi o dostępności usług.
Santander przewiduje przerwę w dostępie do następujących usług:
- Bankowości internetowa (od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę),
- Przelewy natychmiastowe (od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę),
- Przelewy natychmiastowe w euro (od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę),
- Płatności w sklepach internetowych przez Przelew24 (od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę),
- Blik (od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę),
- Kantor Santander (od 21:00 w piątek do 7:30 w sobotę),
- Bankomaty i wpłatomaty Santander (od 00:00 do 2:00 w sobotę),
- Aplikacja mobilna będzie pokazywać dane z opóźnieniem (od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę).
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Klienci Santandera muszą więc wcześniej wyposażyć się w gotówkę lub przygotować kartę płatniczą, jeśli będą chcieli realizować w nocy płatności - zarówno w sklepach (co może być ważne zwłaszcza podczas podróży), jak i internecie. Santander podkreśla, że wpłatomaty i bankomaty inne niż te z logo Santander będą działać bez problemu.
Jeśli ktoś ma w zwyczaju realizować o tej porze przelewy lub płacić rachunki, najlepiej zrobi, zlecając odpowiednie transakcje wcześniej lub później, by nie narażać się na kłopot z logowaniem do bankowości czy aplikacji. Bank nie precyzuje, czego dokładnie będą dotyczyć prace powodujące przerwę. "Potrzebujemy jej, by rozwijać naszą bankowość" - podaje krótko Santander w komunikacie.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl