Scribd stawia na usługi społecznościowe

Scribd stawia na usługi społecznościowe

14.09.2010 13:43

Serwis Scribd oferujący możliwość zamieszczania i przeglądania dokumentów online przeszedł właśnie spore zmiany. Ma być teraz bardziej przyjazny dla użytkowników usług społecznościowych.

Scribd to popularny internetowy magazyn dokumentów, co miesiąc odwiedzany przez 50 mln internautów. Serwis pozwala na zamieszczanie książek, dokumentów, artykułów i innych tekstów, a także ich przeglądanie i dzielenie się z innymi internautami. Dzięki takim serwisom społecznościowym jak Facebook, Twitter czy Google Buzz ruch na stronach Scribd podwaja się co 6 tygodni. Właściciele usługi postanowili wykorzystać zainteresowanie i rozszerzyć funkcje serwisu. Dlatego też rozszerzono możliwość dzielenia się materiałami w usługach społecznościowych. Z poziomu Scribda można teraz logować się do Facebooka, tworzyć własne kolekcje dokumentów i udostępniać je znajomym.

Zmieniono też wygląd strony głównej serwisu, wprowadzając łatwiejszy dostęp do opublikowanych właśnie tekstów. Warto zauważyć, że serwis jest już dostępny w wersji HTML5 - wcześniej jego twórcy zrezygnowali z Flasha jako sposobu na wyświetlanie dokumentów. Rok temu uruchomiono też nową wersję iPaper. Pełen tekst o wprowadzonych zmianach można przeczytać w formie dokumentu na stronach serwisu Scribd.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)