SeaMonkey 2.0 wydany

SeaMonkey 2.0 wydany

Wojciech Kowasz
27.10.2009 12:03, aktualizacja: 27.10.2009 12:23

Fundacja Mozilla wydała pierwszą finalną wersję programu ze zintegrowanymi narzędziami internetowymi SeaMonkey 2.0.

Sercem programu jest przeglądarka internetowa, która w tej wersji opiera się o tę samą platformę co Firefox 3.5.4. Pojawił się także nowy Add-on Manager, który pozwala łatwo zarządzać rozszerzeniami, kompozycjami i pluginami. W przeglądarce dodano także opcję odzyskiwania sesji po awarii i ponownego otwierania zamkniętych okien. W pełni dostosowywać można również paski narzędzi. Do dyspozycji mamy też nowy menedżer haseł i całkowicie przeprojektowany menedżer pobierania.

Jeśli chodzi o moduł pocztowy, to przede wszystkim pojawiła się obsługa czytników RSS/Atom i poprawono szybkość działania kont IMAP. Teraz wszystkie elementy zapisywane są domyślnie tak, by były dostępne w trybie offline. Nowy interfejs umożliwia natomiast wyświelanie kont, folderów czy pojedynczych wiadomości w kartach. Użytkowników Mac OS X Leopard i Snow Leopard ucieszy fakt, że skórki SeaMonkey zostały dopasowane do wyglądu tych systemów.

Pełną listę zmian można znaleźć na podstronie projektu. Seamonkey 2.0 w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Dostępne są wersje dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)