SeaMonkey 2.2 z obsługą animacji CSS i silnikiem Gecko 5

SeaMonkey 2.2 z obsługą animacji CSS i silnikiem Gecko 5

08.07.2011 17:18, aktualizacja: 11.07.2011 09:58

Ukazała się stabilna wersja pakietu programów ze zintegrowanymi narzędziami internetowymi - SeaMonkey 2.2. Mozilla wprowadziła obsługę animacji CSS i najnowszą wersję silnika Gecko.

SeaMonkey wykorzystuje teraz silnik Gecko 5 - ten sam, który stoi za najnowszą, stabilną wersją przeglądarki Firefox, a także Thunderbirdem 5.0. Oprócz tego w pakiecie wprowadzono szereg istotnych zmian, takich jak wspomniana już obsługa animacji CSS czy możliwość zmiany opcji archiwum z panelu Kopie i Foldery w ustawieniach konta. W instalatorze dla systemu Windows dołączone rozszerzenia nie są już opcjonalne. Poza tym poprawiono obsługę JavaScriptu, a także takich formatów jak HTML5, XHR, MathML czy SMIL. Usunięto niektóre z błędów występujących w wersji 2.1 pakietu.

Podobnie jak wcześniej w Firefoksie, zablokowano częściowo - z powodów bezpieczeństwa - obsługę WebGL. Chodzi konkretnie o grafiki pobierane z innych domen jako tekstury. Na stronach projektu oprócz pełnej wersji zmian, możemy zapoznać się z wykrytymi dotychczas błędami w SeaMonkey. Jednym z poważniejszych jest możliwość utraty danych podczas przesiadania się do starszych wersji pakietu.

SeaMonkey 2.2 w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)