Secunia PSI 2.0 - bo nie tylko system wymaga aktualizacji

Secunia PSI 2.0 - bo nie tylko system wymaga aktualizacji

Wojciech Kowasz
21.12.2010 11:32, aktualizacja: 21.12.2010 12:17

Mało kto zdaje sobie sprawę, że aktualizacji - i to znacznie częstszych niż sam system - wymaga praktycznie każdy zainstalowany na komputerze program. Jak nad tym wszystkim zapanować? Z pomocą przychodzi Secunia Personal Software Inspector, wydany właśnie w finalnej wersji 2.0.

Secunia to uznane od lat źródło informacji o zagrożeniach związanych z lukami w aplikacjach. Personal Software Inspector jest aplikacją wykorzystującą te doświadczenia oraz bazę informacji o zagrożeniach. PSI skanuje komputer badając jakie zainstalowane są na nim aplikacje i sprawdza w swojej bazie czy wśród zainstalowanych przez użytkownika programów są te niosące zagrożenie. Zwykle chodzi tutaj o starsze wersje, w których wykryto luki. Po skanowaniu prezentowane jest zestawienie niebezpiecznych aplikacji oraz sugerowane działania. Wystarczy kliknąć w ikonkę by zaktualizować program lub zajrzeć na forum Secunii poświęcone zagrożeniom w odpowiednich produktach.

W wersji 2.0, nad którą pracowano kilka miesięcy, wprowadzono kilka nowości. Przede wszystkim Personal Software Inspector jest teraz w stanie automatycznie się aktualizować, dzięki czemu pracujemy zawsze z najnowszą wersją wyposażoną w najnowsze informacje o lukach i zagrożeniach. Poza tym w programie pojawił się nowy, uproszczony interfejs, stworzony z myślą o początkujących użytkownikach. Poprawiono także prezentację wyników skanowania: są one pogrupowane według stanu bezpieczeństwa i typu instalacji. Pozwala to na przykład od razu rozróżnić faktycznie zainstalowane programy wymagające aktualizacji i pozostałości po nieistniejących już aplikacjach. Oprócz tego Secunia informuje o poprawieniu szeregu mniejszych błędów, jakie znaleziono w programie.

Secunia Personal Software Inspector 2.0, aktualnie jeszcze w angielskiej wersji językowej, można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Inne programy zabezpieczające.

Gorąco zachęcamy wszystkich do regularnego aktualizowania swojego oprogramowania - nie tylko systemu Windows czy programu antywirusowego, ale również aplikacji. Ostatnie miesiące udowodniły, że to właśnie dodatkowe oprogramowanie takie jak wtyczki do przeglądarek czy czytniki PDF są najczęstszym celem ataków.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)