Seks roboty dla osób starszych? Naukowiec uważa, że to dobry pomysł

fot. Pexels
fot. Pexels

18.12.2020 15:37, aktual.: 18.12.2020 18:13

Chociaż może to wywołać na twarzach uśmiech, to profesor bioetyki i nauk humanistycznych na Uniwersytecie Waszyngtońskim Nancy S. Jecker zaleca zakup seks robotów osobom starszym. W swoim artykule "Nie ma się czego wstydzić: roboty seksualne dla starszych i niepełnosprawnych" zwraca uwagę, że branża powinna dopasować się do potrzeb seniorów, którym roboty mogą zapewnić towarzystwo oraz satysfakcję seksualną.

Obecna generacja robotów seksualnych jest zaprojektowana i sprzedawana młodym, heteroseksualnym, białym mężczyznom, co jest rażąco seksistowskie i rasistowskie, stwierdziła Jecker. We wcześniejszych swoich pracach, naukowiec opisywała roboty, które mogą pomóc osobom starszym w codziennych czynnościach, jak wstawanie z łóżka, jedzenie, ubieranie się i kąpiel.

Jej badania doprowadziły ją do kolejnych wniosków. Zauważyła, że poza pomocą w codziennych czynnościach, roboty mogą również dotrzymywać towarzystwa seniorom, którzy często są osobami samotnymi lub izolują się ze względu na swój stan zdrowia. To z kolei zwróciło jej uwagę również na bardziej intymne potrzeby osób starszych.

W swoim ostatnim artykule Jecker cytuje firmę z New Jersey, która promuje swoje roboty seksualne wśród młodych, zdrowych klientów. Obwinia firmy o to, że nie wychodzą poza te ramy, kiedy projektują swoje seks roboty. Kierowanie swoich usług do starszych klientów to ogromna, niewykorzystana szansa, powiedziała Jecker.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10157976567105686]

Nancy S. Jecker poświęciła całą swoją karierę tematowi starości. W swoich badaniach często zwraca uwagę, że seksualność seniorów jest pomijanym tematem. W jednej ze swoich prac z 2007 roku zwróciła uwagę, że uważa się, że seniorzy nie mają potrzeb seksualnych, co jest nieprawdą. Jej artykuł na temat robotów seksualnych dla seniorów przyciągnął uwagę i to było głównym celem autorki.

Podkreśla, że nie sugeruje, by lekarze zaczęli wypisywać seniorom recepty na seks roboty. Kontrowersyjny artykuł jednak wywołał tak duże poruszenie, że jego autorka ma nadzieję zwrócić uwagę na problem, jakim jest dyskryminacja osób starszych czy niepełnosprawnych, a przecież potrzebę intymności można mieć w każdym wieku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)