Seks-roboty zastąpią zmarłych? Zaskakujące wyznanie producenta

Strona głównaSeks-roboty zastąpią zmarłych? Zaskakujące wyznanie producenta
28.03.2021 16:39
fot. materiały producenta
fot. materiały producenta

Chociaż brzmi to, jak jeden z odcinków serialu "Black Mirror", to producent lalek erotycznych Lux Botics uważa, że już w niedalekiej przyszłości seks-roboty nie tylko zyskają o wiele większą autonomię, ale również będą w stanie "zastąpić" zmarłych partnerów. Firma zapewnia, że już teraz może stworzyć realistycznego "klona" zmarłej osoby.

bESOXxDp

Lux Botics reklamuje swoją ofertę "ultrarealistycznym robotem" Stephanie. Został on wyposażony funkcję rozpoznawania twarzy i może mówić, a za jego zachowanie odpowiada algorytm sztucznej inteligencji. Co jednak bardziej kontrowersyjne - klienci mogą zamówić takiego robota z twarzą bliskiej im osoby.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158215025355686]

Firma przekonuje, że może odtworzyć wizerunek zmarłej osoby ze zwykłego zdjęcia, ale podkreśla, że o wiele bardziej realistyczny model może powstać, jeśli uda się zrobić skan 3D danej osoby. Na podstawie takiego modelu możliwe będzie później wydrukowanie formy i umieszczenie jej na szkielecie robota. Firma zapewnia też, że zadba o wszystkie szczegóły, w tym znamiona, kształt brwi czy paznokci itp.

bESOXxDr

Taki robot miałby kosztować ok. 5000 dolarów (ponad 19,6 tys. złotych) więcej od standardowego modelu. Firma ostrzega jednak, że chociaż już teraz jest w stanie tworzyć seks-roboty, które będą wyglądać, jak ludzie, to musi jeszcze rozwinąć technologię, która pozwoli maszynom zachowywać się i poruszać podobnie do prawdziwych osób.

Zastępowanie zmarłej osoby seks-robotem brzmi co najmniej kontrowersyjnie, ale przedstawiciele Silicone Lovers zwrócili jakiś czas temu uwagę na to, że maszyny mogą pomagać przeżyć żałobę. Ci, którzy stracili kogoś bliskiego na skutek COVID-19, kupują lalki erotyczne, by złagodzić ból, sugerował wtedy producent.

Część naukowców jest nawet zdania, że te maszyny powinny być zalecane osobom starszym lub parom szukającym dodatkowych wrażeń w małżeństwie. Seks-roboty wciąż jednak wzbudzają wiele kontrowersji. Faktem jest, że maszyny stają się coraz bardziej zaawansowane i "świadome", a to z kolei wiele pytań natury etycznej, na które od dłuższego czasu próbują odpowiedzieć eksperci z różnych dziedzin.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESOXxDB
Komentarze (60)
bESOXxEn